Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dvě síťové karty nejde net

Mám v pc dvě síťové karty. jedna je wifi, tam mám přístup k netu. Druhá je ethernet, tam nemám přístup k netu. Když mám povolené obě dvě, tak mi nejde internet, ale když zakážu ethernet, tak mi už jde. chtěl bych mít ale obě síťovky povolené a zároveň mít v pc net, jak na to?

Pre Windows vista citaj napr. tu http://windows.microsoft.com/en-US/windows-vista/C onfiguring-multiple-gateways-on-a-network sekciu "To configure a default gateway" (najprv nerob nic viac len tu jednu sekciu - nastav ze default gateway je u toho WiFi adaptera, a skus to znova)

Zhlavy neviem presne ale potrebujes nastavit default gateway (defaultnu branu) tu, ktora je u wifi. Ta LAN siet nema mat ziadnu branu (brana je nieco cez co sa dostanes von z podsiete, z tej LAN sa ale nedostanes nikam ked tam neni internet takze Windowsu musis povedat nech nepouziva ziadnu branu v tej LAN ale ze brana je na tom WiFi. Brana ma nejaku IP a bude to IP z lokalneho rozsahu toho WiFi routra).

tak jsem celkem bezradný:-( . Nastavení jsem našel, bohužel nevím jak to nastavit
v LAN síti mi IP adresu přiděluje DHCP server.
ve Wifi síti mi IP adresu přiděluje DHCP server.
V obou sítí je při automatické konfiguraci brána.
Tyto adresy jsou jiné a mají jiné masky a jiné adresy bran.

Příkladem:

LAN:
brána: 10.0.0.1
IP : 10.0.0.2
maska: 255.255.255.255

Wifi:
brána: 200.0.0.1
IP: 200.0.0.1
Maska: 255.255.252.0

Pochopil jsem to tak, že v LAN mám nastavit bránu co je uvedená u WIFI.Chce to po mě pak (v LAN) ale i masku a IP adresu. (***)Pokud nastavím IP co mi přiděluje DHCP server (v LAN), tak pak nevím jakou masku nastavit, pač IP a brána není pak ve stejné subsíti.

(***)(nebo Pokud nastavím IP co mi přiděluje DHCP server (ve WIFI), tak pak se mi neuloží nastaveni brány.)

???

Najprv nechaj vsetko na automaticky a pod wifi kartiou si najst to nastavenie defaultna brana a zaskrtnut ze to je defaultna brana.

Ale podla toho co pises teraz tusim ze problem bude v tom ze ta vasa LAN tiez pouziva branu (vyplyva to z tej masky 255.255.255.255), co je mozno schvalne kvoli bezpecnosti alebo co ja viem preco to mate tak sialene tu lan nastavenu, ale na tej LAN nic nezmenis a teda potrebujes pouzivat dve brany, co je problem uz z principu.
Precitaj si cely ten MS clanok mozno tam najdes odpoved, ale musel by si presne vediet ze jakymi protokolmi a na jake IP konkretne sa potrebujes pripajas cez tu LAN, co evidentne ani sam nevies tak potom nemozes vediet nastavit sptravne routing.

v nastaveni defaltni brana neni zaskrtavatko ale:
http://imageshack.us/photo/my-images/810/brana.jpg /
kde jsem branu vyplnil, ale zase to po me chtelo masku a IP :.(
Ano nase LAN take pouziva branu, nebot co oddeleni to jina subsit, (masku jsem trochu popletl spravna je 255.255.255.0). Nastaveni site je takhle udelano z bezpecnosti.

Na siti LAN napriklad(za dvojteckou porty):

TCP:

TCP a UDP:

UDP:

a dalsi, ale pro zacatek tohle staci.
děkuji moc za pomoc

Hej uz viem oni MS ten default gateway maju u kazdeho adapteru, MS pochopit to je umenie.
Takze mas nechat WiFi na automatickom nastaveni (a to ti default gateway u WiFi vyplni automaticky) a druhemu adapteru (LAN) nemas nastavit ziaden default gateway, t.j. budes to musiet u LAN prepnut na rucne nastavenie, a nastav si IP a masku spravne a nech ta LAN nema ziaden default gateway (to ma byt rucne a nic tam nema byt uvedene). A potom by si musel pomocou route add -p pridavat konkretne routovacie zaznamy pre tu lokalnu LAN. A idealne je vypnut IPv6 nech to nemusis robit este aj pre IPv6 extra. Skusit to mozes najprv bez pridavania tych routovacich zaznamov, ci sa dostanes niekam na LAN.

Ak ta AAA. je wifi., tak skus vymazat branu na lokalnej LAN prikazom:
route delete 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 10.30.40.1

Myslim, ze by ti to mohlo pomoct aj ked je tam momentalne nejaka chyba v prideleni IP cez DHCP. IP 169.254.238.116 je link-local adresa a dostane sa na Iface vtedy ak sa nepodari ziskat IP z DHCP. Je to tzv. autokonfiguracna adresa.

Jo a to su skutocne IP adresy na tej wifi? Pretoze takto ako si to napisal, to su verejne adresy niekde na Internete. Ak by to malo byt takto, tak sa ani nedivim, ze by to fungovalo velmi podivne az zahadne. Povolene rozsahy sieti pre lokalne LAN definuje RFC1918.

Privátní adresy pro využití v rámci domácí či firemní sítě jsou (Snad se nepletu):

A: 10.0.0.0 - 10.255.255.255
B: 172.16.0.0 - 172.31.255.255
C: 192.168.0.0 - 192.168.255.255

moje WIFI má skutečně veřejnou IP adresu někde tam na internetu.

WIFI:

DHCP server má IP: 1.1.1.1
DNS serve má IP: 8.8.8.8
a druhý
DNS serve má IP: 8.8.4.4