Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Udržení výkonu PC..Jak na to?

Čau, prosim vás mam novej počítač..Notebook s Win7..A nechtěl bych aby časem dopadl tak, že se bude sekat, načítání všeho bude trvat neskutečnou dobu, bude minimálně výkonej..Co dodržovat aby byl pořád stejně výkoný a rychlý..? Děkuji za každou radu..

Narozdíl od opotřebení například brzd u auta je přeinstalace snadná či pokud nezvládneš tak relativně levná a pojede to zase jak nové. Můžeš využít i případně zálohu do image co mají win7 v sobě.
Pokud se ti to bude zdát pomalejší doporučuju přeinstalovat, jednou za rok (rok a půl) je to myslím optimální pokud tedy ten ntb teda neslouží vysloveně na psaní a čumění na net a i do něj instaluješ a odmazáváš programy a hry (jako většina lidí).

Ano notebooky dnes uz maju aj vstavanu funkciu recovery ktora ti vsetko obnovi na stav od vyrobcu, pripadne si mozes robit aj sam zalohy systemu do ktoreho si doinstaloval vsetko co potrebujes apod. Svoje sukromne data/dokumenty/fotky/atd si zalohuj na nejaky externy disk aby si o to pri priapdnom recovery na vyrobny stav neprisiel.
A potom to proste len obnovis z ulozenej zalohy a vsetko pojde presne tak jak v momente ked to bolo zalohovane. Hlavne sa tym vymaze tych xy virusov ktore v tych Windows po case budu aj napriek antiviru a skvelemu microsoft malware removal tool s ktoreho update MS otravuje kazdy mesiac, len som este nevidel ze by ten tool nieco robil :D

Ked sa notebook zacne spomalovat len pri velkej zatazi )hry apod) tak je pravdepodobne ze sa zaniesol chladic a treba ho dat vycistit napr. servis apod (automaticke spomalenie pri prehriati je ako ochrana pred znicenim este vyssimi teplotami).