Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká je vlastně spotřeba PC ve standby režimu?

Na netu moc těch informací není. Někde píšou 7 Wattů, jinde 28...
Na konfiguraci podle mě zase tak nezáleží - protože skoro všechno je stejně vypnuté, akorát deska jenom něco žere.
A 28 Wattů ve vypnutém stavu to už by mi přišlo s prominutím jako zhovadilost.
Pokud třeba televizory a hifi věže berou do 1 Wattů, tak nevidím důvod proč by i počítač nemohl žrát tak málo.

Otázka: Měřili jste někdy PC ve vypnutém stavu? Kolik jste naměřili.
Trochu mě děsí představa 28 Wattů, což krát dvě je 56 Wattů/hodinu což už by za rok byla slušná pálka

Tam jsem se právě toho moc nedočetl, pouze ten jeden uživatel jak píše, že má ve vypnutém 27 Wattů, jinak už tam o spotřebě ve vypnutém stavu nepsal nikdo. Max. jak to změřit, což je složité, doma nemám žádný takový měřák.
Co by žralo 27 Wattů ve vypnutém stavu to fakt netuším, že by ztráta zdroje? Asi blbost.
Např. zdroj ve věži taky musí poskytnout výkon třeba 240 Wattů a při vypnutém stavu to žere méně než 1 Watt..

Pokud vím tak spotřeba televizí,věží atd. se liší podle výrobce.třeba věž od Thomsonu má ve standby režimu i 30W.Já mám Technics a ten má 0.5W.Ale u PC se mi nezdá,že by ta spotřeba byla tak velká,ale je možný všechno...Že bych ji začal vytahovat ze zásuvky??

Kdysi jsem měřil proud do zdroje vypnutého počítače. Naměřil jsem 48mA (PU510). Přirozeně neznám přesně účiník, ale stačí to, abych věděl, že můj počítač ve vypnutém stavu spotřebovává výkon do 10W.
Lze předpokládat, že funkce jako Wake on cokoliv spotřebu ve Stand by zvyšují. Pokud totiž přinutíme zdroj navíc napájet klávesnici/LAN/modem ..., tak se ten proud musí odněkud vzít.

Je to trochu mimo téma- máme doma elektronický budík Roadstar a ten má podle štítku příkon 20 W ! V porovnání s třemi PC, které u nás denně 10 hodin běží se to nezdá moc, ale budík běží celý rok! ( Teda už neběží, koupili jsme na baterky )