Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká je vlastně spotřeba PC ve standby režimu?

Na netu moc těch informací není. Někde píšou 7 Wattů, jinde 28...
Na konfiguraci podle mě zase tak nezáleží - protože skoro všechno je stejně vypnuté, akorát deska jenom něco žere.
A 28 Wattů ve vypnutém stavu to už by mi přišlo s prominutím jako zhovadilost.
Pokud třeba televizory a hifi věže berou do 1 Wattů, tak nevidím důvod proč by i počítač nemohl žrát tak málo.

Otázka: Měřili jste někdy PC ve vypnutém stavu? Kolik jste naměřili.
Trochu mě děsí představa 28 Wattů, což krát dvě je 56 Wattů/hodinu což už by za rok byla slušná pálka

Je to trochu mimo téma- máme doma elektronický budík Roadstar a ten má podle štítku příkon 20 W ! V porovnání s třemi PC, které u nás denně 10 hodin běží se to nezdá moc, ale budík běží celý rok! ( Teda už neběží, koupili jsme na baterky )