Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí hard disk

Na CD-R se toho moc nevejde.
Na DVD-R není spolehnutí.
Uvažuji o zakoupení externího HD o kapacitě asi 80GB.
Podle čeho vybírat - čeho se vyvarovat.
Jaké máte zkušenosti se zálohováním na externí HD?
Je lepší vlastní napájení nebo přes USB?

[mod]Jen technická poznámka - zkratka pro harddisk je HDD a ne HD. (host)[/mod]

Zásadní otázka - potřebuješ kromě zálohování i přenositelnost? Pokud ne, stačil by IMHO (J.) šuplík + klasický harddisk. Pokud ano, tak by byl vhodný externí box na USB a do něj 2,5" harddisk, který je sice dražší než klasický 3,5", ale vystačí si s napájením po USB a je více mobilní...

Mam externi suplik nejaky noname Pan-Mobile a v nem 60GB hdd. Pouzivam to presne k tomu co pises, k zalohovani dat. Pouziva to vlastni napajeni. Zatim spokojenost, bezi to bez problemu asi rok. Pres USB 2.0 to beha docela svizne. Vyhodu toho ze je suplik zvlast vidim taky v tom, ze casem tam muzu dat hdd jiny.
Celkove je podle me dneska externi hdd nejvyhodnejsi zarizeni k zalohovani. Cena je pohodova. Je to rychlejsi nez cd nebo dvd. A spolehlivost bude urcite minimalne stejna, ne-li vyssi.

Zálohuji na externí HDD bez šuplíku, připojený pomocí Easy IDE kabelu (z PC USB 2.0). Vlastní napájení, disk se dobře chladí, v případě potřeby přehazuji disky, používám i další mechaniku na tento kabel. Plná spokojenost.