Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí hard disk

Na CD-R se toho moc nevejde.
Na DVD-R není spolehnutí.
Uvažuji o zakoupení externího HD o kapacitě asi 80GB.
Podle čeho vybírat - čeho se vyvarovat.
Jaké máte zkušenosti se zálohováním na externí HD?
Je lepší vlastní napájení nebo přes USB?

[mod]Jen technická poznámka - zkratka pro harddisk je HDD a ne HD. (host)[/mod]

Zálohuji na externí HDD bez šuplíku, připojený pomocí Easy IDE kabelu (z PC USB 2.0). Vlastní napájení, disk se dobře chladí, v případě potřeby přehazuji disky, používám i další mechaniku na tento kabel. Plná spokojenost.