Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapis na externi disk rychlosti 1,3 MB/s je normalni rychlost?

kdysi davno jsem tu daval dotaz, protoze me zlobil muj externi disk. Externak jsem uspesne vyreklamoval a obdrzel naprosto novy, nepouzity, funkcni.

Nicmene, kdyz jsem se pokusil prenest zalohu z pc na externak, prenaseji se data rychlosti asi jen 1,3MB/s, takze priblizne pet giga kopiruju snad pul hodiny.

Disk je adata nh320 tusim.

Je to normalni rychlost?

nech ten krám znovu nadetekovat, ať si win laskavě všimnou že je to usb 2.0

takže odpojit krám, vlézt do registrů a rozkliknout větev pod:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\USBSTOR

tam někde uvidíš ten svůj vergl.
k odebrání této větve registrů má ale právo jen systém (ten co to blbě detekuje). takže pravým myšem na USBSTOR - oprávnění - přidat "everyone" - a dole mu povolit full práva.

pak smaž záznam tvého pomalého disku, zavřít regedit a doufat, že po novém připojení to bude lepší.

nemá ten externí disk deformovaný (vychozený) konektor?
samotný formát fat32/ntfs nemá na rychlost skoro vliv.

Díky všem za rady, asi už mám vyřešeno.
Nechal jsem disk formátovat během mé nepřítomnosti na ntfs, bez zrychleného modu. Po čtyřech hodinách ukazatel signalizuje sotva desetinu celkového formátu. Odpojit disk nejde, tak jsem vypl formát, jenže disk se nezastavil. Musel jsem vypnout pc. Po znovu najetí jsem disk přepojil do jiného USB a už to šlape. V dobré víře jsem disk připojil ze zadní strany PC, tak aby měl káblik klid a nebyl namáhaný. Nícméně, jak se ukázalo, daleko lépe mu vyhovuje přední USB.
Tak snad bude nějakou dobu sloužit, aspoň tak dlouho, abych k němu zase získal důvěru, uložil na ně data a potom o ně jeho umrtím přišel...

nikam jsem nespěchal, tak jsem si myslel, že to nechám projít poctivě, pomalu...Počítám, že kdyby byl zrychlený mód formátu kvalitnější než klasický, tak by klasický ani nenabízeli na výběr:)Moc jsem nad tím nepřemýšlel, nenapadlo mě, že to bude formátovat týden:)

Klasický pomalý formát současně přepíše a prověří tím celý disk, ale je to neskutečně časově náročné. Rychlý formát pouze přepíše MFT tabulku, původní data na disku defakto zůstanou, ale je k nim přistupováno jako k volnému místu a přepisují se až při používání. Co vím, tak nějaké starší disky se doporučovaly nechat projet tím delším formátem, dnes už k tomu nevidím důvod.