Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zavináč ve wordu 2003

Zdravim,
Osm let píšu zavináč ctrl+alt+ě, případně na cízích klávesnicích ctrl+alt+v.
Nedávno jsem nainstaloval Office 2003 a ve Wordu zavináč nevypotim.
V Excelu jde normálně ctrl+alt+ě. V jiných aplikacích jde také normálně.
Poradíte něco na ten Word?

[mod]Uprava predmetu na zadost autora. (rh)[/mod]

Psal. Byla to varianta ještě pro Win 95. To je "pravěk" - 3. leden 2002 (ani jsem netušil, že ještě existuje). Ale tohle jsem na mysli neměl v tom článku jsem psal, že AltGr+V a ono mi to přestalo při přechodu na nějaká další Windows fungovat (používám QWERTY), tak jsem to zjišťoval, jelikož to AltGr se mi děsně líbilo. Psal jsem to malíček+ukazováček. jenže to funguje u QWERTZ u QWERTY to "ě".

Nevím co má společného české rozložení s klávesou na které je zavináč, ale předpokládám, že implicitní instalace windows obsahuje jek české rozložení tak anglické rozložení a že každý průměrný BFU ví, jak se rozložení (jazyk) přepíná...
Jo a taky jsem ještě neviděl klávesnici, kde by anglické rozložení nebylo namalováno.
Takže nezávisle na rozložení je to ta klávesa, na které je dvojka...

Aha, takže žádný zázrak se nekoná... je totiž úplně jedno, jestli nejdřív přepneš klávesnici na EN a pak napíšeš zavináč tou "správnou" klávesou, nebo zavináč napíšeš např. pomocí klávesové zkratky AltGr+V nebo ASCII kódem. Druhé řešení je dokonce o něco rychlejší a praktičtější než tvoje přepínání klávesnice, protože funguje všude. ;-)8-)

Pravý Alt + klávesa se zavináčem. Ostatně na české klávesnici s QWERTY rozložením lze pomocí pravého Altu napsat libovolný znak z anglické sady.
/edit: Sakra, už to psal Kráťa. Tak alespoň doplním, že na to používám obě ruce. Stojku na hlavě kvůli tomu dělat nebudu. :-D

Jednou jsem si kvůli známé dokonce přinainstaloval QWERTZ (jelikož také buď přepínala na en, nebo psala Alt+64) a tam to fungovalo takto:
Spodní řada písmen dělá #&@{}, prostřední đĐ[], horní \|€. Chce to zkusit.
Čili nač přepínat klávesnici, či psát znak "obouruč", když to jde jednou rukou bez přepínání