Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem povolení řadiče disku awardBIOS

Zdravim,
uz jsem zde na podobny dotaz narazil ale problem se nevyresil, predem upozornuji ze jsem PC amater a prosim o trpelivost.

AwardBIOS - nevim kde presne mam povolit ten radic zda v Main menu nebo nekde jinde v podobnem problemu se psalo o nastaveveni v Main a nastavit vse na auto, automaticky mam vse nastaveno a pri instalaci windows 7 mi to porad hlasi chybovou hlasku Je možné, že hardware tohoto počítače nepodporuje spuštění na tomto disku. Zkontrolujte, zda je v nabídce systemu BIOS povolen řadič disků.

Na netu jsem jeste nasel diskuzi ktera popisuje reseni tohoto problemu :při pokusu o naformátování disku setkat ještě s jednou hláškou se symbolem vykřičníku.
Instalační program nemohl vytvořit nový systémový oddíl nebo najít existující systémový oddíl. Další informace naleznete v souborech protokolu instalačního programu.

ŘEŠENÍ

Zpravidla se jedná o to, že váš disk není v okamžiku instalace správně naformátován a neobsahuje patřičné oddíly. Napravit to můžete přímo pomocí instalátoru Windows, případně jiným nástrojem pro úpravu diskových oddílů.
V případě, že máte na disku, na který instalujete, nějaká data, proveďte jejich zálohu.
Poté pomocí volby instalátoru Možnosti jednotky (upřesnit) z disku smažte ideálně všechny oddíly a vytvořte nový. Ten naformátujte souborovým systémem NTFS.
Poznámka: Mohlo by také stačit z disku všechny oddíly odstranit. Vy pak během instalace zvolíte cílový disk a instalátor by se měl o vše postarat za vás.
Ukončete instalátor a restartujte počítač. Restartování je v tomto případě nezbytné.
Znovu spusťte instalaci. Tentokrát proběhne bez problémů.

vse jsem udelal podle tohoto postupu a stejne me to porad hlasi at v BIOSu povolim řadič tak Vas prosim kde v biosu to najdu ??? dekuji predem

To co si nasiel je totalny nezmysel. Win7 sa da instalovat aj na disk bez oddielov (instalator si oddiel vytvori).

V BIOSe si najdi polozku SATA mode (niekde v Advanced) a nastav IDE (vypni AHCI). A skus to znova ci to pomoze.
A dobre by bolo napisat presny typ zakladnej dosky, a jaky mas disk (PATA alebo SATA) a kam presne do dosky si ho strcil (oznacenie konektora, je to vedla neho napisane, napr "SATA0" apod).
Napisat "awardBIOS" nestaci ptz kazda doska ma BIOS uplne iny, aj ked su vsetky od award. Treba pisat presny typ dosky. Je to na nej napisane.

dekuji .

nakonec jsem jeste brouzdal na netu a nasel:
Při instalaci Windows 7 stiskněte Shift+F10. Vyskočí příkazový řádek. Zadejte „diskpart“. Vypište si seznam disků příkatem „list disk“. Vyberte disk, který chcete vyčistit příkazem „select disk „. A konečně příkazem „clean“ odstraňte všechny jeho oddíly. To by teoreticky mělo stačit. Restartujte PC, spusťte instalaci znovu a Windows by si již měly nový NTFS oddíl bez problémů vytvořit.

to to vyresilo muj problem.

pokud jde o disk použitý při minulých systémech nebo pokusech o instalaci, co má tím pádem na sobě i několik malých 100-500mb oddílů pro bootloader, které aktuální systém nezobrazuje a běžný uživatel si proto myslí, že smazáním jednoho c: vyčistil disk. dá se to řešit více způsoby:
- buď si pamatovat tu sekvenci příkazů pro diskpart (nebo umět používat jeho help),
- nebo se na to vykašlat a univerzálně nabootovat do svého oblíbeného partition manageru, v něm vybílit všechny oddíly starého starého systému (stačí jen ty počáteční, původně "active").
řeší to např.: boot cd minitool partition wizard, acronis disk director, gparted live boot, parted magic llc, ...