Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno kódování a jazyková sada u CZ znaků

Měl bych takový problém. Potřeboval bych přenastavit jazykovou sadu apod.. nyní mám PHp script co obsahuje jazykovou mutaci. formát souboru je UNIX a kódování souboru je na UTF-8 ... ovšem Ž a Š se mi nezobrazuje. jedná se o miniBB které využívá ISO. ovšem phpDesigner 7 nepodporuje ISO :( .. v čem to mohu přehodit?

Vnitřní formát souboru by měl být DOS/Windows či Unix a jeho kódování UTF-8 bez BOM.
Následně stránka musí poslat meta-tag -

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />

Následně v ideálním stavu DB včetně tabulek by měly mít kódování UTF-8 (collation utf8_unicode_ci nebo utf8_bin) a komunikaci by měl předcházet SET NAMES utf8 a SET CHARACTER SET utf8.

Pak by neměl být problém. Ale MiniBB neznám, takže nevím jestli jsem pomohl.

Každopádně PhpDesigner samozřejmě ISO podporuje, jenže spadá pod ANSI a jeho přesnou specifikaci nastavíte v nastavení viz obrázek.

[http://pc.poradna.net/file/view/6407-phpdesigner-p   ng]