Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s pamětí

Zdravím, mám takový menší problém. Mám compa s 300 GB pamětí rodzdělenou na 100GB (c:) a 200GB (d:), volné paměti však mám na c: 3GB a d:30GB, přitom mám téměř prázdný počítač, když označím veškeré složky na disku D, ukáže mi to že zabírají pouhých 7 GB. Tak kde je zbylých 193GB? zkoušel jsem defragmentovat, naformátovat složku v Tento počítač a prostě nic, nevím si s tím rady. Předem děkuji za pomoc.

pleteš si operační=pracovní paměť (ram moduly), a pevný disk pro trvale uložené soubory.

pokud by na disku byly chyby v souborovém systému, nesmyslná defragmentace je ještě roznese po disku.
měl jsi naopak použít kontrolu disku nad tím.

windows ti ani náhodou neukazuje všechny soubory - buď proto že jsou některé skryté (koš, cizí uživatelské účty, swap, hibernace ram, adresáře s aktualizacemi), a k jiným nemáš přístup (body obnovení).

i tak je to na pováženou, mít ze 100gb c: volné 3gb je pozoruhodný výkon.
zamysli se co kde máš, a co vyprat ven.

Nj jenže já jsem na PC totální amatér takže mi z toho nic neříká, každopádně jsem si už smazal svůj uživatelský účet a udělal si nový, tím se mi asi 6Gb uvolnilo ale co z toho, to je stále nic, neexistuje nějakej program nebo něco takového díky čemu bych zjistil co s tím je a jak na to? Nevím o ničem co bych kde mohl mít skryté apod. Skryté složky mám také zobrazené ale ty mají jen něco málo Mb.

Kolko pouzivatelov je na tom PC? Ak viac, tak ti to zapratal druhy uzivatel tak sa ho opytaj ze co tam na ten disk nacpal (a na jeho zlozky sa nedostanes lebo nemas opravnenia).
Program na to sa vola kukam_ze_jake_zlozky_tam_su_a_skusam_do_nich_vliez t_a_pripadne_si_preberem_opravnenia_cez_pravy_klik _zabezpecenie_a_zmazem_to.exe :-)

Ked si si isty ze nikto na D: nic nema mat, tak mozes D: sformatovat (v tento pocitac cez pravy klik).

A usiti sa v tentopocitac - v menu si najdes moznosti zlozky, a tam si najdes polozku zobrazit skryte subory - povolis, a potom dalsiu polozku zobrazit systemove a skryte subory - povolis.

P.S. mozes skusit pravy klik na C: - vlastnosti - nastroje a tam vycistenie disku (zmaze temp zlozky apod).