Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem propojení PC s TV přes VGA

Zdravím, naskytl se mi problém. V PC mám rozdvojku pro VGA, z toho tahám jeden kabel do monitoru a druhý (objednaný, až mi příjde) budu tahat do TV (32" LG 32LE4500 LED) Problém je, že v PC mám jen výstup pro VGA nikoliv HDMI nebo něco jiného. Každopádně chci to tahat přes VGA. Problém mi dělá zvuk. Televize je od PC vzdálená cca 20m a nevím jak nejlépe vyřešit propojení PC zvuku s TV. Problém se zvětšuje v případě mém, kdy mám objednané ještě domácí kino. Dokáže mi někdo poradit? :-|

Hmm, 20m VGA a přes rozdvojku... To se mi nezdá. Pokud ta rozdvojka není aktivní (zjednodušeně: Vyžadující napájení), tak to nebude nic moc, až nemožné (pokud tedy nemáš na mysli redukci rozdělující např. DVI a VGA od sebe). Jinak snad není problém natáhnout stíněný kabel náležité délky s jackem na jednom konci (u PC) a s cinchy (u TV) na druhém konci.

Asi teda jediná varianta co mi zbývá je zrušit objednávku VGA kabelu a počkat si pár měsíců na nový PC, kde to protáhnu přes HDMI :-/ PC je 4-5 let starý, je zbytečné dokupovat jen grafickou kartu, k listopadu mám naplánovanou koupi nového PC takže to asi vydržím. Kdyby měl někdo návrh jak to udělat za stávajících podmínek, velmi to uvítám :-)

Slušnej stíněnej kabel téhle délky stojí tolik jako nejlevnější dvd přehrávač ne ?
Nebo si kup settobox Sencor za 500 s usb vstupem a nahrávej filmy v divx na flesku a poustej pres to.
edit: tak změna. dvd přehrávač i s usb vstupem stojí míň než ten kábl:-)

Pořád zapomínáš na jednu věc: Problém není v těch 20m VGA (klidně i 30m, i víc), ale v té rozdvojce VGA. Pokud je pasivní, potom NEMŮŽE být dodržena vf. impedance vedení barevných signálů (neznalí problematiky nazývají dodržení toho super důležitého parametru někdy všeobecně "kvalitou" kabelu, jindy kvalitou stínění) a bude docházet k odrazům, tedy vzniku duchů.
A ohledně té ceny: Dostatečně slušný kabel VGA délky 20m stojí něco přes 400 Kč - viz www.krup.cz