Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reset routeru,co to řeší

Dobrý den,mám doma internet od O2 Internet Optimal (nejspíš)
dostal jsem k tomu router nějaký Huawei echolife hawai nebo co,je to asi nějaký levnejší router..
někdo i říkal,že má doma taky wifi internet,a že když resetne router,dostane jinou ip adresu..
jak zjistím,jestli se mi taky změní IP když resetnu router?
a když ho resetnu,zůstanou potom všechny PC a tak připojená? (jsou připojená kabelem)
Díky

ted jsem prisel na to,ze kdyz jsem na wifi na mobilu,mam jinou ip adresr,neda se toho vyuzit nejak?? mam pc sedtavu,ne notebook

kolik mas poskytovatelu internetu, nemas jednoho na pevnou linku a druheho na mobil na wi-fi?

pochop, tvuj poskytovatel internetu ti dal modem, ten ma nejakou IP adresu za modemem (muze to byt i v jednom zarizeni) je router, ten prevadi tu jednu verejnou IP adresu na vsechny pocitace, ktere mas pripojene v siti (doma). Jestli mas router, ktery umi i wi-fi, tak pro wi-fi zrovna tak prideluje privatni IP jako pro PC pripojeny kabelem (LAN). Ale verejna IP je furt jedna a tataz.
Pokud mas wi-fi uplne mimo (nevime jak to mas doma poreseny) - tedy jiny poskytovatel, tak mas samozrejme i jinou IP.

Nejakou wi-fi klientskou kartu, aby si mohl wi-fi prijimat i na PC a ne jen na mobilu si klidne muzes poridit, to neni problem.

Jinak jedine co me napada je se na to forum koukat skrz nejakou proxy (mohlo by to tak byt v tom tvem mobilu, ale to by jsi mel vedet nejlepe ty, tady nejsme vestirna). Jinak proxy jsou bud placene nebo i zdarma, ale vetsinou to nefunguje nebo to funguje v radu hodin, ale da se na google sem tam najit.