Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ake su hranice Delphi?

Zaujimalo by ma ake su obmedzenia v Delphi co sa tyka poli? Pracujem s premennou typu record ktora obsahuje dve polia o dlze 1..600 of Byte a este to cele je typu pole 1..25. Vychadza mi to na 30 000 poloziek.
Je to vela na pole v Delphi ale ani nie?

Este sa chcem spytat ako si zobrazic iba cast z toho zaznamu v okne Watch List pri krokovani programu? Ten zaznam ako je popisany na zaciatku obsahuje este dalsie premenne ale uz nie polia. Takze potrebujem z toho celeho vidiet napr. PoleZaznamov.KonkretnaPremenna ale ked to takto zapisem do okna Watch List tak to nic nezobrazi a pokial tam dam PoleZaznamov[1].KonkretnaPremenna tak vidim iba ten prvy zaznam.

Teď jsem (v D7) zkoušel něco jako PoleZaznamov[n].KonkretnaPremenna kde n bylo 1, 2, 3, ... atd. Normálně mi to ukazovalo jednotlivé prvky pole, ne jen první. Zkus vypnout optimalizaci a prověřit, jestli je skutečně v daném místě programu dostupné celé pole a jestli je naplněné.

Pole je urcite dostupne. Pokial v okne Watch List zadam PoleZaznamov.KonkretnaPremenna tak my to napise v tom Watch List vedla takto zadanej premennej Record, oject or class type required. Pokial do toho okna zadam iba PoleZaznamov tak to zobrazi vsetko co to obsahuje ale kedze sa tam pracuje s tymi poliamy ako je napisane na zaciatku je to tak velke ze v okne Watch List vidim iba prvy zaznam z toho pola zaznamov so vsetkymi jeho polozkami. Neviem co sa mysli pod

Zkus vypnout optimalizaci

.
Ja proste potrebujem vidiet iba PoleZaznamov[1..25].KonkretnaPremenna ale neviem ako to zadat.

Zadej jednoduše "PoleZaznamov". :-)
//Edit: Já už tě asi chápu. Ale tak to nepůjde. Můžeš si tam zobrazovat nadřazené struktury, ale ne jen kus podstruktur. Můžeš vidět celé PoleZaznamouv spolu s dalšíma prvkama, co to pole má. Nebo pak s indexem a pak s indexem a dalším prvkem. V zobrazování se postupuje totiž také hierarchicky a nejde část přeskočit.
//Edit2: Ale můžeš nacpat do Watches víc řádků, například:
PoleZaznamov[1].KonkretnaPremenna
PoleZaznamov[2].KonkretnaPremenna
PoleZaznamov[3].KonkretnaPremenna
a holt pozorovat to na více řádcích.

Ako som napisal vyssie PoleZaznamov je dost velka struktura kvoli tym poliam co obsahuje.

PoleZaznamov[1].KonkretnaPremenna
PoleZaznamov[2].KonkretnaPremenna
PoleZaznamov[3].KonkretnaPremenna

To napadlo i mna ze sa to da po jednom zazname:-) prave preto som chcel vediet ci sa neda PoleZaznamov[1..25].KonkretnaPremenna zobrazit naraz:?: