Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení domácí sítě - sdílení a viditelnost

Ahoj,
konečně jsem si našel čas dát naši domácí síť do kupy. Máme tu 2 PC WinXP a 2 PC Win7. Mezi sedmičkama všecko jede výborně, ale xp ne :>: U jednoho se můžu normálně připojit na sdílení, ale z ostatních přístrojů ho nevidím. Na druhý XP když se zkusím připojit napíše mi to "System Windows nemůže získat přístup k XXX" a cosi s oprávněním; a vidět taky není, jinak ping jede. Už jsem zkoušel všecko co mě napadlo, prošel desítky diskuzí na netu, ale problém přetrvává :-( Prosím poraďte...

Tu viditelnost se mi podařilo opravit, v Tune Up Utilities bylo zaškrtlý "Skrýt tento počítač v Místa v síti" tak už vidím všechny stroje. Jenom mi dovnitř mě to stále nepustím.:-( Prosím poraďte, už vážně nevím co s tím mám dělat....

Problemom je, ze tieto zazracne prorgamy sa drbu do registrov a hoci program odinstalujes, registre su uz proste dodrbane a mne sa nechce teraz hodinu skumat, kde a co prepisal tjunap v registroch.
Otca a brata sa spytaj, ci veria radsej marketingovej omalovanke alebo profesionalom s mnohorocnymi skusenostami.

nenapsal jsi zda máš home verze windows nebo profi.
home je odpad který používá zjednodušené sdílení, nejdou pak řídit přístupová práva.
w7 to dorazily svou domácí skupinou, kam nevidí xp - jinak je to podobně nezabezpečené jako zjednodušené sdílení.
a dobrovolně si povolovat uživatele guest - to se dělalo naposled za win2000, kdo neuměl nastavit normální sdílení s právy.

vzhledem k různým systémům je na zvážení zavést univerzálního sdílecího uživatele s heslem na všech pc, tomuto účtu nastavit práva na složkách určených ke sdílení - a nechat zatržené "zapamatovat".
taky jde mít zástupce nasdílení/odsdílení disku na ploše - nemá cenu aby se windows pokoušely automaticky připojovat pc který je vypnutý.

ale můžeš mít jiné zvyklosti, takže to jsou jen možnosti.

nelze než souhlasit s flegem, jeho rada byla nad zlato:

kedze system si si dobrovolne dodrbal tjunapneviemco a podobnymi blbostami tak sprav reinstall

nebo alespoň všechny akcelerátory, tuneups a další hrůznosti odinstaluj. Pak dej vědět, jestli používáš wifi, UTP, jestli máš IP z DHCP nebo statické atd.

S tím že se nemůžu připojit nemá Tune Up nic společnýho, ten komp jak se nemůžu dostat ho tam neměl než jsem ho nachvilu dal abych spravil tu viditelnost. Ale souhlasám že to je hnus, ale taťka a brácha ho chcou a dávaj všude kde můžou....
Jinak jedna ta sedmička je na wifi a není problém, jinak všecko po drátě. Se spojením problém není, jenom mě to nepustí dovnitř. IP mám auto z DHCP.

net help use
net use x: \\nějaký.pc\jeho_disk /user:uživatel_nějakého_pc [jeho_heslo] [/persistent:no]

toto může být zástupce pro případ, když se ti to nechce pokaždé naklikávat.
někdy dává výpis v příkazovém řádku rozumnější odpověď při chybě.

ad tuneup - viditelnost: ta volba slouží jen k zviditelnění v "okolních počítačích", a v průzkumníku.
nikdy jsem to nepotřeboval, pc si najdu rychleji bez procházení stromu oken.
otázka je co všechno ještě tuneup "optimalizoval", že ti to nefunguje.

win xp profi: vypnutí zjednodušeného sdílení znamená, že se na jejich disk dostáváš jako ověřený uživatel s příslušnými právy.
ty win7 jsou co za verzi? a co u nich teda nefunguje?
a účet guest patří do hnoje, tím z toho děláš zpátky zabezpečení na úrovni win98.

net use:

Došlo k systémové chybě 1219.

Vícenásobné připojení k serveru nebo sdílenému prostředku a používání více než jednoho uživatelského jména není povoleno. Odpojte všechna předchozí připojení k serveru nebo sdílenému prostředku a akci opakujte.

Tak nevím co s tím, snažím se k tomu připojit furt, ale na jméno se mě to nezeptalo a jinak připojenej nejsem....

:>:Jinak už mám instalačku, takže to půjdu přeinstalovat. Všem díky za pomoc, a máte pravdu reinstall pomůže vždycky :-D já jdu na to, a snad ten komp udržím chvilu čistej. Zatim....