Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvapky do očí - problémy s očami pri práci s PC

Asi každy kto sedí hodiny pri PC pocítil rezanie ,svrbenie alebo pálenie v očiach.
Ak používate občas kvapky do očí proti tomu,mohli by ste napísať aké a s ktorými máte dobré skusenosti.
Mne tolko reklamované "Visine" vôbec nepomáhajú.Ď.

[mod]Upresnění nadpisu, přeřazení do kategorie Ostatní, která je defaultně viditelná pro všechny. (Eva_M)[/mod]

Proti "obyčejné" únavě by mělo stačit:
:>: kapky Ophthalmo-Septonex nebo Visine (volně v prodeji)
:>: zamyslet se nad ergonomií, tj. vzdálenost očí od monitoru, velikost písmenek, ostrost a jas, nepracovat u monitoru ve tmě = mít rozsvícené aspoň menší světlo, aby nebyl přílišný kontrast
:>: odpočinout si, pořádně se vyspat
:>: prověřit, jestli nepotřebuješ silnější/slabší dioptrie/čočky, tj. jestli se oči příliš nenamáhají
:>: Pokud používáš kontaktní čočky, zkusit následující možnosti: používat dočasně brýle místo čoček / vyměnit čočky za jiné = aspoň nový pár / případně zkusit jinou značku čoček / vyměnit používaný roztok za jiný

Může jít ale taky o alergii či jakékoliv jiné podráždění, nemusí to být jen z květů, může to být zánět z jakéhokoliv důvodu, něco nevhodného se mohlo dostat do oka. Ostré pálení, brečící oči apod. většinou vyžadují návštěvu očního lékaře. Mně v podobné situaci předepsali
:>: kapky Allergocrom (podle příbalového letáku je to ofthalmologikum, antialergikum), jsou na předpis, výrobce Ursapharm, kapky se mi osvědčily www.lekarna.cz/p/leky-na-predpis/allergocrom-ocni-k apky-gtt-oph-sol1x10ml/
:>: mast Opthalmo-hydrocortison - ta je jen na předpis a smí se používat jen omezenou dobu, obsahuje kortikoidy, mast se mi též osvědčila www.lekarna.cz/p/leky-na-predpis/ophthalmo-hydrocor tison-leciva-ung-oph-1x5gm-25mg/

U LCD mám stejný problém. Nejde ubrat jas, nakolik bych potřeboval. Ale vyzrál jsem na něj. Když to nejde ubrat na monitoru, tak: Klik pravou packou někde v prostoru, Vlastnosti-->ucho "Nastavení", klik "Upřesnit" a dál už podle různých karet. U ATI ucho "Barva" a tam jsou šoupadla na nastavení jasu, kontrastu a gammy. Tady to víc ubrat jde.

Existuji umele slzy, jsou to kapky do oci od firmy Bausch&Lomb jmenuji se Arufil. Jsou specialne vyvinute pro syndrom suchych oci, zpusobeny dlouhym zatizenim oci! (tzn. pri unave rizenim auta, praci u pocitace, nebo dlouhym ctenim, slednovanim televize atp. ... kazdy si asi neco domysli ).
Jinak nevim jestli jsou na predpis u lekare, nebo jestli jsou volne prodejne.

Ja jeste k temhle umelym slzam doplnim, ze V ZADNEM PRIPADE je nepouzivejte PO uplynuti data trvanlivosti a skladujte je tak, jak je pozadovano... Ja jednou vystrachal lahvicku, co byla pul roku prosla a byla ve skrini. Tak jsem si rekl "co uz", kapnul jsem to do oka... a mel jsem pocit, jako by mi tam nekdo nastrouhal cerstvy kren...:x:

Zamiesam sa trosku do debaty akozto farmaceut, Sensivit je zlozenim to iste ako Visine, vyhodou je, ze su o nieco lacnejsie. Mne sa zdaju ako vhodnejsie riesenie tie umele slzy typu Arufil alebo Hypromeloza. Kvapky na stahovanie cervenych ziliek ako Visine a spol. maju jedno vyrazne obmedzenie - ked sa pouzivaju dlhsie ako tyzden, po vysadeni sposobia este vyraznejsie scervenanie oci. Je to podobne ako s kvapkami do nosa typu Nasivin. Pouzivat Ophtalmo-Hydrocortison bez doporucenia lekara je uplne scestne a neradim nikomu, kto si nie je 100% isty neinfekcnostou ochorenia. Ked sa napriklad pri pseudomonadovej (bakterialnej) infekcii bude davat hydrocortison, moze dojst k prederaveniu rohovky a to uz nie je sranda. Nieco podobne sa moze stat aj pri ocnom herpese, takze neexperimentovat!!!

Nejlepsi kapky jsou dobry svetelny podminky, spis tmavsi mistnost a spravne (nizko) nastavenej jas/kontrast. Jinak se pri problemech s ocima dorazim i pilulkama zvanejma "Ostrovidky", obsahujici vytazek z boruvek (boruvky prej jedli nasi letci v anglii pred nocnima letama:-))