Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s WORD

Poradíte mi někdo prosím? Nemůžu pracovat s Wordem, stále se objevuje hláška
" explorer.exe generoval chyby a bude systémem Windows uzavřen.
Je nutné program restartovat. Probíhá vytváření protokolu chyb. "
Objeví se to, když zavírám Word. A při práci s jinými programy. Je chyba v nastavení??? Díky moc, jsem už z toh zoufalá. :-/

[mod]Přesunuto z Chyb do Software (AZOR)[/mod]

Omlouvám se, z přepracování jsem špatně napsala chybovou hlášku, správně to je

" winword.exe generoval chyby a bude systémem Windows uzavřen.
Je nutné program restartovat. Probíhá vytváření protokolu chyb. "
:-(

To vypada na nejaku prepisanu dll (instalaciou nejakych starych komponent alebo co), alebo virus, apod. Mozu byt aj problemy s komponentami PC.
Pust tam najprv nejaky slusny antivirak (napr. NOD32), kompletny scan PC, ale skor by som to videl na novu cistu instalaciu Windowsov, ci to bude robit aj potom.

Já nevím jestli to ještě budeš číst (viz datum zadání).... a také nevím jestli ti moje rada pomůže, ale s touhle hláškou jsem u jednoho uživatele "zápasil" cca měsíc ... včetně přeinstalování Off2000, Win2000. Výsledek zjištění byl, že jako JEDINÝ v celé chalupě (110 lidí) měl "POTŘEBU" zapnout DĚLENÍ SLOV. Ten problém nebyl u každého souboru .... a vysledovat KDY a nebo CO ten soubor obsahuje aby se to projevilo se mě nepodařilo. Podotýkám, že když mi po 14 dnech zavolal, že "se to zase projevilo" a já na místě zjistil, že si zase zapnul to dělení slov, tak ........ byl hodně blízko kandidátům na zubní protézu. :))
No prostě .... zkus se na to podívat, jestli to nepomůže.

Edit: Mám takový pocit, že se to projevovalo u souborů s tabulkami .... tam ten word to dělení hold neuměl aplikovat
No abych úplně vypadal, že si povídám sám se sebou tak.....
Ještě je možnost že.... -->
1. Soubor je velký -->
2. Nastaveno je "pamatování" hodně kroků zpět -->
3. A.... na disku je málo místa. :-(

díky za rady. Zkoušela jsem teď hledat to dělení slov (jsem schopna všeho 3-[ ). Ale když v Nástroje vyberu Automatické opravy, ihned se objeví ta samá hláška a Word se zavře :x: Takže by tam mohl být zakopaný pes, jinak všechno ostatní funguje jenom ty Autom.opravy NE.

Kde bych mohla najít číslo té chyby .... prosim o zachranu....

Znovu jsem si pořádně přečetl znění tvého původního dotazu .... a omlouvám se, že jsem tě zřejmě špatně navedl :-( Ten problém s dělením slov vyprodukoval hlášku " winword.exe generoval chyby ...... bla bla bla", a ty uvádíš problém s explorer.exe (trochu mě asi zmátla ta poznámka, že nemůžeš pracovat s wordem :-|). Tak jak to původně popisuješ, že chyby generuje explorer.exe (což je jeden ze základních systémových souborů) a to i při běhu různých programů, tak ten problém skutečně může být "široký" - jak ostatně uvádějí kolegové výše:-/.
Takže zřejmě testy RAM .... event. přeinstalace Win.

standardne sa takyto druh chyb prejavuje:
1., ked mas vadnu pamat RAM
2., ked je instlacia MS office rozhodena
3., ked samotny subor, ktory otvaras je corrupted
ovela zaujimavejsie, ako text pri chybe, ktory si uviedol(la), by bolo napisat cislo chyby, podla ktorej sa da chyba zaradit do urcitej kategorie a lahsie sa hlada riesenie. cize, ak to nie je problem, napis aj cislo chyby.