Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Externí HDD nejde otevřít - vyžaduje formát

Zdravím mám takový problém. Mám HDD adata Classic CH91 udelal jsem na nej zálohu a vse fungovalo v pořádku po několikátém připojení mi to vyhodilo hlášku "Disk v jednotce G: musí být před použitím naformátován. Chcete provést formátování?" a za zadnou cenu se mi nepodařilo dostat k souborům mám tam asi 240Gb dat filmy fotky programy atd.. nevíte jak tyto data zachránit? pokud mozno s minimální strátou?

Měl jsem podobný problém s tím samým typem disku adata Classic CH91. Záloha ze starých XP v pořádku, vše fungovalo i po několika připojeních a odpojeních. Po upgradu na Windows 10 mi to po připojení disku psalo, že struktura disku je poškozena a tedy z něj nejde číst. Projel jsem to pomocí "chkdsk x: /f" a psalo mi to, že všechno bylo opraveno. Bohužel Windows mi i tak hlásil, že nemá přístup k disku. Pomohl až Total Commander s administrátorskými právy, který se na disk po check disku v pořádku dostal a věci se s ním daly normálně zkopírovat. Díky za místní rady, ušetřili jste mi spoustu nervů! :-)