Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Externí HDD nejde otevřít - vyžaduje formát

Zdravím mám takový problém. Mám HDD adata Classic CH91 udelal jsem na nej zálohu a vse fungovalo v pořádku po několikátém připojení mi to vyhodilo hlášku "Disk v jednotce G: musí být před použitím naformátován. Chcete provést formátování?" a za zadnou cenu se mi nepodařilo dostat k souborům mám tam asi 240Gb dat filmy fotky programy atd.. nevíte jak tyto data zachránit? pokud mozno s minimální strátou?

Chlapci DÍKY!!!!!!!!!!!!!
Asi dva roky se doma koukám na disk, na který jsem si zazálohovala fotky a spoustu vlastní práce a pak se mi stalo právě to, co je zde řešeno. Pořád jsem se nemohla odhodlat to řešit, až jsem dnes zabloudila na tuto stránku, zkusila chkdsk a má ztracená práce se našla!!!!!!
Fakt strašně moc DÍKY!!!!!

Mal som tento istý problém s Externým HDD. Po vložení do USB vstupu mi ho načítalo s tým, že sa objavila chybová hláška a nešlo z neho čítať pokiaľ ho nenaformátujem. Prehľadal som toto fórum a mnoho ďalších, tak poradím to, čo som skúšal a aj sa mi to overilo.

Na nejakom nemenovanom fóre som našiel video : watch

Je tam spomínaná stránka na ktorej sa dá stiahnuť program : "Find and Mount"
Program je nápomocný pri takýchto situáciach. Dokáže nájsť dané zariadenie, ktoré sa naskenuje cez tento program a priradi sa do zoznamu zariadeni v PC . Video slúži ako videonávod.
Je tu ale spomínaný aj príkaz:
chkdsk I: /f

,ktorý mi aj niečo poopravoval, ale mne osobne to nepomohlo. Dočítal som sa ale aj o príkaze
chkdsk I: /R

I: - je vlastne označenie mojho externého HDD /takže je logické, že vy si zadáte svoje označenie

Príkaz sa zadáva cez : Ponuka štart --> Príslušenstvo --> príkazový riadok
-zadá sa príkaz a potvrdí sa s Enterom

Tento proces u mňa trval niekoľko hodín (smejú sa mi ,že mám PC z NASA :D) a 2 hodiny mi to stálo na rovnakej hodnote, tak som nemal nervy vypol som to a z ničoho nič mi HDD naskočil. Snáď budete mať šťastie a podarí sa Vám to sprovozniť. =)

tak provedeno dle vašeho doporučení - disk otevřen, následně napojen přímo do PC, nyní probíhá vyhledávání - píše mi to že to bude trvat cca 12 hodin (250GB) doufám že to bude stát za to.. děkuji za pomoc a teď se děj vůle boží a modlitbička ...
p.s. program PhotoRec obnoví i videa? Nebo pouze dokumenty a fotografie - i tak bych byla ráda alespoň za to..

Děkuju vám moc za postup, moc si toho vážím, už jsem myslel, že moje několikaroční práce je navždy ztracena, ulevilo se mi když jsem vyzkoušel metodu s chkdsk x: /f, po několika minutách čekání se mi vše vrátilo do normálu. Automaticky se spustila ikona externího disku a začal opět pracovat. Ještě jednou všem moc děkuji za radu.

zkoušela jsem výše uvedené postupy (jak chkdsk /f, x: /f, tak i find and mount) a nic nepomohlo. buď mi to vyplivlo po hodině, že parametr není správný (chkdsk x: /f) nebo se to seklo a nic se nedělo (FnM). zkoušela jsem i chkdsk x: /R, to zas FAT 32.. prd tomu rozumím a rozebírat se mi to nechce.. dělám něco špatně nebo to mám rovnou vyhodit?

rozebírat se mi to nechce

změř délku toho krámu:
1) disk s usb konektorem má asi 10.5cm - to nemá cenu rozebírat, jde z výroby o "usb disk".
2) pokud má 11.5-12cm, je uvnitř plošný spoj usb-sata převodníku mizerné čínské kvality. za ním je běžný sata disk - buď normálně funkční, nebo jdou jeho chyby lépe opravit při přímém připojení přes sata kabel.

Měl jsem podobný problém s tím samým typem disku adata Classic CH91. Záloha ze starých XP v pořádku, vše fungovalo i po několika připojeních a odpojeních. Po upgradu na Windows 10 mi to po připojení disku psalo, že struktura disku je poškozena a tedy z něj nejde číst. Projel jsem to pomocí "chkdsk x: /f" a psalo mi to, že všechno bylo opraveno. Bohužel Windows mi i tak hlásil, že nemá přístup k disku. Pomohl až Total Commander s administrátorskými právy, který se na disk po check disku v pořádku dostal a věci se s ním daly normálně zkopírovat. Díky za místní rady, ušetřili jste mi spoustu nervů! :-)