Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 32-bit windows 7 - snižuje výkon?

Ahoj, mám sestavu AMD Radeon HD 6850 1 GB, AMD Phenom II X4 955 BE 3,5GHz, 4GB RAM...při instalaci 64bitové nastaly nějaké problémy, ale 32nitová jede. Tak tedy, bude mi 32bit nějak snizovat vykon predevsim herni vykon? díky
Změna kategorie, původně: Hardware
Změna předmětu, původně: 32-bit windows 7 (karel)

32-bitový systém windows využije presne 4GB RAM,akurát pevne vyhradí z tých 4GB určitú časť pre systémové zariadenia,ktoré vyžadujú mať rezervovanú určitú pamäť,takže táto vyhradená časť pamäte nieje dostupná pre užívatela a nezobrazuje sa ako pamäť,ktorá je volne k dispozícii-win zobrazuje stav pamäte bez tejto permanentne rezervovanej časti,preto sa zobrazuje menej ako 4GB pamäte,64-bitový systém prideluje túto časť RAM dynamicky podla potreby,takže zobrazuje kompletnú velkosť inštalovanej RAM.....pre 32-bitovú verziu win vydal microsoft nepovinný update,ktorý spôsobí to,že sa po jeho inštalácii zobrazí kompletne celých 4GB RAM,pokial je aj reálne tolko pamäte inštalovanej,tento update mal byť aj zahrnutý napr. v SP3 pre wxp

32-bitový systém windows využije presne 4GB RAM

to jo, ale od 4GB smerem dolu si rezervuje adresy virtualni pameti pro pridavna zarizeni, takze se fyzicka pamet nad hranici rezervovaneho virtualniho prostoru nemuze vyuzit, aspon teda myslim, kdyz tak me nekdo opravte, ale z toho podle me plyne, ze uz se systemem s 4GB RAM se vyplati vzit 64 bit OS, protoze proste vyuzijes cele 4GB RAM. (Ovsem muzou nastat jine nekompatibility, typicky starsi tiskarna, ktera nema pro 64bit ovladac, tudiz hodne lidi radsi tich cca. 0,8GB RAM obetuje.

Kdyby Microsoft vydal Visty a další systémy už jenom 64b, tak by byl pokoj. Nechápu, proč se v 21. století patláme se nějakým 32b systémem. Však už dneska jde 64b systém naplno používat bez sebemenších problémů a kdyby neexistovala 32b verze, i programátoři by se museli přizůsobit naplno.

Jen překousnout to přechodný období. Zvláště firmy by to stálo spoustu peněz za nový SW. A navíc by ten přechod by musel být jen jednou, pokud by se na zpětnou kompatibilitu kašlalo pokaždý, byl by z toho pěkný chaos a asi by se zastavil celkový počítačový pokrok, protože drtivá většina uživatelů a zvláště firem by s upgradem čehokoliv čekala do nejdelší únosné míry.

No, ja trochu pochybuju, jako zpetna kompatibilita, ale s cim? 32 bit soft jede pod 64bit OS uplne stejne jako pod 32bit OS. Takze ovladace a tim padem externi zarizeni, pripadne nejake server-klient aplikace. Jenomze na stara pridavna zarizeni ti vyrobce podporu pro Windows 7 delat nebude, musis vyzit se starym OS a 32/64 vubec nerozhoduje. navic spousta specializovaneho HW ti bezi uz pod 64bit Windows XP (to je nadstavba Win2003 Serveru) a zrovna tak serverove casti aplikaci typu k/s, klientske casti obvykle neni problem updatovat na 64 bit.

Takze souhlasim s nazorem, ze Windows 7 mohli byt pouze 64bitove a byl by klid. Jenze MS nikdy nebyl takovou tou inovatorskou spolecnosti, ktera prosadi neco noveho, MS proste jenom a stale kopiruje a kopiruje. ]:)

Vidíš to jen ze svýho pohledu. My v práci máme PLC Siemens, k nimž pracovní SW na PC běží na WinXP s odřenýma ušima. Přechod na Win7 je tu očekáván s nelibostí, naštěstí přecházíme na 32bit systém, nikoliv na 64bit, tam by ty starý programy nejely vůbec. Vzhledem ke stáří těch strojů (asi 25 let) Siemens dělat novej program nebude a kdyby, bude to stát nebeský prachy, ostatně jako všechno od Siemensu. Předělávka strojů na novější modely by byla asi za půl milionu a více korun za stroj, strojů máme desítky. Nepočítám ztráty zastavením těch strojů.
Takže

Windows 7 mohli byt pouze 64bitove a byl by klid.

by žádnej klid nebyl, naopak by byla apokalypsa.
A takových firem jsou mraky.

MS si nemůže dovolit ztratit firemní zákazníky, neboť firmy jsou velmi konzervativní a vyžadují funkční řešení a ne nějaký harakiri přechodu na novou a prakticky úplně jinou platformu. To by mohli rovnou všude přejít na Linux a MS by měl pešek.

Výpočetní technika je v pronájmu, tedy jednou za čas starý počítače zmizí a dostaneme nový i s novým systémem. A tady ve výrobě jsme malí páni, abysme si určovali, co bude a co ne. Vládne tu neskutečná byrokracie, přichází nařízení z korporátu, co by si nezasvěcený člověk představoval jako vcelku jednoduchou věc, tak je tady neskutečný martyrium (třeba to, že by stávající pracovní notebooky nebyly obnoveny, ale firma by je z pronájmu odkoupila do vlastnictví).
Neptej se mě, proč to tak je, prostě to tak je. A není to jen u nás, tímto trpí snad všechny nadnárodní firmy, je v nich spousta věcí, nad kterýma zůstává zdravej rozum stát. Malí živnostníci by dávno zkrachovali, pokud by fungovaly stejným způsobem.

No jo, ja si myslel, ze to bude neco takoveho. Ja nastesti v tak velke firme nepracoval, ale i tam kde jsem delal, tak vymysleli ruzny kraviny. Nicmene to, ze jsou podobne firmy co se tyka IT neschopne je detail vzhledem k Win7 64bit. Kdyby proste 32bit verze nebyla, tak by se to vyresilo jinak a protoze IT manageri evidentne nic jineho nez Windows neumej, tak by to bylo zase reseni od MS, akorat proste jine, ale nema cenu o tom diskutovat, protoze je to tak jak je, ja jen rikam, ze MS je prave ta konzerva, ktera inovace brzdi co to jde a az kdyz nekdo proslapne cestu, tak pak zacne parazitovat na cizim uspechu. :-/

muzu se zeptat co je co jen na orientci tuto otazku si pokladam uz dlouho x86 a x64 to jsou 32bit a 64bit ze? a jestli ano ktery je ktery? myslim tim jako jestli 32bit je x64 a 64bit je x86 nebo obracene dik za odp.:-)

kdybys pouzil hledani, nemusels se ptat. obdobny dotaz je tu co tyden.

x86=32bit (je to podle typove rady procesoru x86 - prvni z te rady byl procesor 8086, ktery byl 16 bitovy, pak byly jeste dalsi 16 bit a od 80386 uz to bylo 32 bit, no a to oznaceni x86 uz 32bitovym procesorum zustalo)

x64=64bit