Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Muze mit router VIR?

Dobry den, co se mi deje. Mam router a na nem jsou 2 PC (X a Y) pripojeny kabelem. Kdyz je zapnuty jen muj pocitac (X), internet jde v pohode. Kdyz k tomu zapnu i druhy pocitac (Y), internet nejede, sem tam mozna jede ale temer nulovou rychlosti. Kdyz PC (Y) vypnu, tak hned po vypnuti na mem PC (X) internet jde opet rychlosti svetla.
Na zadnem PC se nic nestahuje, deje se to ihned po zapnuti PC.
Na obou je system Win 7 32 a 64 bit proffesional.

Jeste vcera bylo vse v poradku, za rady dekuji.

Tak nevim, PC zacal padat, neudrzi se ani 5 minut po zapnuti systemu a spadne. Kdyz sleduju teploty v everestu tesne pred padem PC, byly na procesoru: 1 jadro -13st., 2 jadro -20st., 3 jadro -30st., 4 jadro +85st. (Ano skutecne to ukazovalo teploty v miusu a 4. jadro v plusu). Grafika asi 60st.
Co byste prosimvas poradili? Pri poslednim zapnuti internet fungoval takze to mohl antivir vyresit, ale ted tohle.

Jo a automazicky restart pri chybe je vypnuty, tak bluescreen by se ukazal, ale neukaze.

teploty uvidíš v biosu.
nepíšeš jestli jsi něco odviroval, stahování aktualizací nejspíš s ničím nesouvisí a nic nespraví.
komunikaci z pc ven uvidíš třeba v tcpview.
příkaz "ipconfig -all" ti vypíše nastavení sítě, porovnáš na obou pc jestli je ok.
když nemáš normální antivir ani nedokážeš zjistit který z procesů v ram tam nemá být, stáhni si nějaké rescue cd od výrobců antiviru (avg, kaspersky), nabootuj z něj a odviruj.
ne, router mít vir nemůže.

Teploty v biosu po 20ti minutach neprekrocily 60* CPU, 35* zbytek.

Po odvirovani programy AVG, AVG rescue CD a SuperAntiSpyware (v normalnim rezimu, nouzak se automaticky vypinal, ne natvrdo jen jak bych klikl na vypnout, ale neklikp, vzdy asi po 2 minutach), aktualizace byla myslena v programu AVG (az pak slo dat spustit test).

S tou komunikaci nejak nechapu jestli myslis ten zmineny DoS Tak vyzkousim.

Ipconfig ok.

Rescue CD provedeno.

Aha.

Diky zatim to funguje bez problemu, nejvice asi pomohl superantispyware, nasel docela dost trojanu, a ne jen cookies ale i normalni viry, AVG taky pak naslo par malware, ale bez toho rescue CD kdybys neporadil tak bych ty programy ani nainstalovat nemohl :-)

Do zitrka uvidim kdyz bude vse ok bude vyreseno, diky moc :D

tcpview: spusť ho na tom druhém počítači, který možná zatěžuje síť neobvyklým provozem.
taky se mu podívej do spuštěných procesů.
spuštění antiviru na tom podezřelém pc (nebo kontrola z toho rescue cd) by mělo být samozřejmostí.
zkontroluj chybová hlášení v prohlížeči událostí.
kontroloval jsi i nastavení sítě tohoto druhého pc?
jakou má druhý pc verzi windows/servicepack? používá automatické aktualizace? jde mi o doinstalovanou dns záplatu.

na svém prvním pc, co je obětí s polofunkčním internetem, nemáš náhodou přednastavenou nějakou proxy?

Pameti sou stejne (2x2GB myslim ze kingston nebo kingmax).
Goldmemory skusim ale s tim zdrojem si nejsem jisty, vim ze ma 550W ale je dost mozne ze je eurocase, protoze mam novy zdroj na svem PC a na vedlejsim je muj stary, nicmene PC neni vyuzivan na hry, jen velmi vyjimecne kdyz prijde bratranek na navstevu :)
Kdo to instaloval nevim, ale jak sem se dival to same je i na mem PC (hlavnim).