Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní monitor

Ahoj,
chtěl jsem se zeptat, zda se i monitory dělí na herní, kancelářský apod...
Rýd bych si pořídil monitor, na počítači hraju hodně hry, takže asi nějaký s malou odezvou ale jinak vůbec nevím podle čeho vybírat, kde a kolik tak může stát.
Mohli by ste mi prosím trochu poradit a popřípadě doporučit nějaký kvalitní ?

Předem moc děkuju

Odezvu mají všechny dnešní monitory tak malou, že se nemá cenu na tento faktor zaměřovat.

Na co se zaměřit při výběru monitoru? Tak zhruba na toto:
- úhlopříčka, tj. jak velkej monitor si přeješ
- rozlišení - obvykle podle výkonu grafické karty, ale taky podle osobních preferencí. Na 22" monitor je vhodný rozlišení 1680x1050. Při větším rozlišení na stejnou, nebo menší úhlopříčku je pak písmo prťavý. Na 23" a vyšší už se volí FullHD, tedy 1920x1080. Tohle si musíš rozlousknout sám, pokud máš/plánuješ silnější grafárnu, ber něco většího, osobně bych bral 24".
- zobrazovací technologie - levný panely mají TN, trpí horším podáním barev a horší pozorovací úhly, ale je to levnější.
Lepší je IPS, nebo PVA, ale stojí víc peněz. Pokud neděláš s grafikou a fotkama, tak TN stačí (95% uživatelů nepozná rozdíl)
- připojení k PC - VGA konektor má každej monitor, ale lepší je DVI, případně HDMI. Na DVI trvej, pro vysoký rozlišení je to nutnost.
- matný, nebo lesklý displej. Lesklý má líbivější obraz a barvy, ale leskne se, odráží světla, což může vadit. Mně to vadí.
- nastavitelný stojan - někomu to je jedno, někdo ocení, když může monitor polohovat nahoru dolů, nebo otáčet. Vcelku dobrá věc, ale může to monitor prodražovat, je jednodušší udělat pevnou nohu, než polohovací mechanizmus.
- někomu může vadit i lesklý rámeček okolo, tedy leštěný plasty
- a ještě formát (4:3. 16:9, 16:10), souvisí s rozlišením. Dnes je většina monitorů širokoúhlá, takže 16:9, nebo 16:10. No většina uživatelů to neřeší, pokud neví, co přesně chtějí.

Konkrétní model ti nedoporučím, osobně bych vybíral něco od LG, nebo Samsungu.
Já mám LG 22" 1680x1050, stačí mi.

Co si od toho slibuješ? Je o dva palce větší než tvůj stávající, o něco větší rozlišení a pár pochybných technologií navíc, který nejspíš nevyužiješ. Akorát budeš o deset litrů lehčí. A navíc - za ty prachy bych čekal něco lepšího, než TN technologii.
Je dělaný na 3D obraz - opravdu to chceš?

Co ti vadí na stávajícím monitoru?

Celkově nic zásadního, jen mě napadlo, že bych si mohl pořídit novej, větší (právě proto jsem se ptal jestli je herní) a herní.
Pak mě ještě trochu "svádí" možnost 3D zobrazení, jelikož mám na to grafiku a rád bych si v 3D zahrál pár her.
Ale podstatě jen proto, že chci změnu a novou věcí si udělám radost ...

Tož z monitoru za deset litrů bych asi radost neměl, ovšem záleží na tvé peněžence, jak se na to bude tvářit.

Na věc, jako je "herní monitor" zapomeň, to je něco takovýho, jako "herní zdroj", prostě jen fligna, jak z lidí vytahat peníze vhodným označením výrobku ("herní").

Já bych koupil 24" monitor za max. 6 litrů, nebo i míň, dají se sehnat i pod 4 tisíce. Asi bych se díval po rozlišení 1920x1200, tedy 16:10, na práci s textem a internet je to lepší, má více řádků, např. tento:
http://www.alza.cz/lcd-displej-samsung-245b-d10151 6.htm

Nebo lepší s S-IPS, ale tady dost dražší:
24-hp-zr24w-d163528.htm

Přijde mi to lepší volba, než nějakej 3D Acer, na kterým budou drahý ty 3D brýle, ale s laciným obrazem.

S-IPS je momentálně nejvíc realistické zobrazení barev nebo tak něco ?
Takže monitor s 3D nemá moc kvalitní obraz jak jsem pochopil, takže je celkově jedno jakej monitor si vyberu, na hry a práci je teda dostačující každej ?

A poslední otázka, je nějaká značka monitorů, který jsou hodně kvalitní ? Acer asi ne ...

Jinak, když si pořídím například tento - 24-hp-zr24w-d163528.htm tak chybu teda neudělám ?

možnost 3D zobrazení, jelikož mám na to grafiku

ne, na 3D grafiku rozhodne nemas, respektive pouze papirove, abys mel nejakej zazitek, tak to chce lepsi GK.

---

Monitor, ktery si vybral je to nejlevnejsi a "nejhorsi" z te lepsi tridy monitoru. Takze v zasade bys mel byt spokojen.