Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Internet na netbooku bez nastavení routeru? :-)

Jste tu ještě? Zapla jsem si netbook, klikla vpravo dole na ikonku bezdrátového připojení (dle manuálu;-) ), vybrala svůj ASUS, zadala klíč a jsem na netu :-o S routerem jsem nic dělat nemusela.... Bez mého klíče se mi sem asi nikdo nabourat nedokáže, co? A ještě jde o to, aby se ten klíč nemusel zadávat po každém spuštění... Co vy na to - že by to bylo takhle jednoduché? :-o :-)

když se připojuješ do nastavení routeru jako admin, může to po tobě chtít heslo.
wifi má vlastní ochranu šifrováním proti cizímu připojení, ve wireless sekci routeru se nastaví wpa/2 key. stejný klíč se vyplní a uloží při prvním připojení pc k tvé síti (pojmenované v ssid).

nasatvení sítě obvykle není třeba řešit, router mívá zapnuté dhcp na výstupu, z něj získají připojené pc automaticky příslušné ip adresy.

naneštěstí jako admin jsi asi přihlášená na svém pc.
to nemá nic společného s přihlášením k routeru, ten mívá obvykle jediný účet s názvem admin, ale nijak s tvým pc nesouvisí - taky má jiné heslo.
když už se dostaneš do nastavení routeru, v něm vymyslíš cca 10znakový šifrovací klíč wpa-key, a ten necháš vyplnit a zapamatovat při wifi připojení (a nalepíš si ho na router, pokud ho neukládá v čitelném stavu).

Koukám do nastavení routeru a (Předsdílený)WPA klíč je právě to osmi-místné číslo (síťový klíč=přístupové heslo), který jsem tam zadala (které je zespodu routeru značené jako PIN Code) a toto číslo pak zadala v netbooku, když jsem se připojovala... A internet funguje na obou PC. Tak je nutné, abych to číslo ještě měnila?
Ke svému PC nevím jak jsem přihlášená :-/ Jestli je to uživatelský účet, tak ten je Katka (a je jediný=správce PC)

"Vyfotíš" to normálně Printscreenem (nebo lépe jen aktuální okno Alt+Printscreen), pak vložíš do nějakého grafického editoru nebo prohlížeče a uložíš ve formátu PNG, případně JPG. Do Poradny to pak připneš normálně sponkou při psaní příspěvku. Obrázek se otevře každému normálně hned v internetovém prohlížeči a nemusí mít nainstalovaný Word a zbytečně ho spouštět.

http://pc.poradna.net/a/view/307881-jak-vytvorit-s creenshot

ten pin code slouží k něčemu trochu jinému: výrobci seznali že i tak primitivní věc jako ponechání dhcp a výběr vlastní sítě je nad síly poloviny uživatelů, a vymysleli předkonfigurované připojení pro wifi - právě pomocí pin kódu při stisku speciálního tlačítka pro quick setup.
nikdy jsem to nevyužil, protože nevidím co nastavuju, a o takovou síť nestojím.
ten pin není povinně zadávaný wep/wpa key, naopak jako klíč si můžeš dát skoro co chceš ty (wep jen čísla, wpa alfanumerické znaky).

a vkládat obrázky do wordu - to dělají jen blond sekretářky, na takové svinstvo já neklikám.

Blond fakt nejsem ;-), sekretářka... no to by i šlo;-) Příště obrázek vložím do Malování;-)

Jinými slovy, ne všem by se objevilo, aby zadali tento klíč a tím pádem by se ke mně nabourali... Udělala jsem to přesně jak píšeš - quick setup, to že jsem neviděla co nastavuji, mi vůbec nevadilo, protože i kdybych to viděla, vyšlo by to na stejno :-D
Já prostě nechápu, že když to změním z čísel 34628764 třeba na 36850875, že se tím něco změní :-(

máš nějaký neznámý asus, tak si vlez do jeho wireless nastavení.
síť si v ssid pojmenuješ podle sebe.
případně omez wifi normy 802.11g/n podle toho co umí tvůj notebuk.
pokud by tě rušila jiná síť na sousedním kanálu, můžeš ho změnit (ideální odstup stejně silných sítí by měl být 5 kanálů).
šifrování zvolíš minimálně wpa, psk = uložení v routeru. wpa key zhruba 10 znaků, už jsem asi psal. tento klíč pak zadáš na notebuku při připojení.

Wireless nastavení - Bezdrátové připojení - Obecné

SSID: ASUS (to klidně změním)
Skrýt SSID: No
Režim bezdrátového připojení: Auto, b/g Protection (pozn. V režimu Auto se šifrováním WEP nebo TKIP RT-N10 podporuje maximální rychlost přenášení dat 54Mb/s.)
Šířka pásma kanálu: 20MHz (další možnost 20/40MHz)
Kanál: Auto (další 1 - 13)
Rozšířený kanál: Auto (nelze změnit)
Způsob přihlášení: WPA-Auto-Personal (další možné: Open System, Shared Key, WPA-Personal, WPA2-Personal, WPA-Enterprise, WPA2-Enterprise, Radius with 802.1x)
Kódování WPA: TKIP+AES (další samotné TKIP nebo samotné AES)
Předsdílený WPA klíč: 8-místný PIN :-) (klidně změním na 10 znaků)
Šifrování WEP: None (nelze změnit)
Index klíče: 2 (nelze změnit)
WEP klíč 1-4: prázdné (nelze dopsat)
Heslo ASUS: prázdné (nelze dopsat)
Inerval rotace síťového klíče: 0 (nelze změnit)
Tx Power adjustment: 100 (nelze změnit)

ssid: když si asus poznáš, klidně nech.
Režim bezdrátového připojení: Auto, b/g Protection ... můžeš experimentovat jestli bude mít vliv na rychlost pro různá zařízení. prakticky z 54g wifi dostaneš asi 20mbit/s.
Šířka pásma kanálu: u nás se používá 20MHz
kanál: jak jsem psal, při konfliktu s jinou sítí se silným signálem můžeš změnit.
Způsob přihlášení: WPA-Auto-Personal - předpokládám že automaticky volí mezi wpa a wpa2 podle klienta.
Kódování WPA: TKIP+AES - to s tím souvisí. jestli se nepletu, wpa používá tkip, wpa2 aes.
Předsdílený WPA klíč: 8-místný PIN ... sem nacpi nějaké pro tebe zapamatovatelné slovní spojení bez mezer, a ulož. na notebuku pak ověříš, že proběhla změna.
wep a jeho další volby ignoruj.
Tx Power adjustment: 100 - předpokládám že znamená 100% vysílacího výkonu.