Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte bojové umění/sebeobranu pro začátečníka

Ahoj,

již nějaký čas přemýšlím, že bych se bych mohl trošku vytunit. Důvodů, které k tomu vedou je spoustu, od nějakých "pricipů ochrany samiček", až po to mít možnost hájit na ulici stranu, kterou si vyberu, možnost prosadit svůj názor silou po možnost zautočit na skupinku týpků, když do mne nekdo strčí..

Začal jsem postupným odtučnováním a posilováním. Zde jsem se myslim již dostal do bodu, kdy pokus o zlepšení již nemá takový přínos jako se začít věnovat taktice, chvatům a tak.

Doporučíte nějako nějaký typ bojového umění či přímo někde nějaké lekce?

Moje požadavky: pro lidi s brýlemi (necham snad odperovat, pokud to pujde), pro začátečníky, ideálně něco podobného jako Krav Maga, ale učí se tam i "preventivní útoky", nikoliv důraz pouze na sebeobranu, dostupné v Praze, reálný tréning proti větším, vyšším a početnějším...

..a po tréningu musím být schopen napsat eScript či PL/SQL kod, ktery lze pustit na produkčním prostředí.:-?

Diky

Omlouvám se za exhumaci. Nedávno jsem se chtěl vrátit ke karate ale kámoš mě dotáhl k jednomu Rusovi co učí bojové umění Systema. Po pár lekcí jsi schopen zneškodnit útočníka jednoduchými pohyby a nemusíš bejt nějak fyzicky zdatní. Doporučuji. Taky jsem zkoušel Musado, taky zajímaví.

To je něco jako kurzy sebeobrany. Pokut člověk dostane strach nebo zaváhá, tak tě je jakýkoliv bojový umění k hovnu. Jako já se vždy ubránil i bez bojového umění, v osmnácti když jsem byl ještě na škole tak jsem si po víkendech vydělával jako vyhazovač na diskotékách a v bordelu. Kolikrát jsem nerazil na chlápka co byl mnohem větší než já a sundal jsem je jednou ranou, stačilo mu jenom prošlápnout koleno a byl pokoj. Nesmíš mít strach, nebo váhat. Vlastně ne, strach je přítel ale nesmí tě ochromit.

Specnaz poznam, ale nie je to ziaden vseliek. Ziadne umenie nie je vseliek a kazdy spravny majster ti povie, ze najlepsia obrana je utek.
Videl som par zapasov instruktorov Specnazu s klasickymi borcekmi (box, kickboz, thajsky box...atd) a zazrak sa nekonal.