Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém při instalaci xp

kamarád používal svoje pc nějakou dobu bez antivirového programu, což mělo za následek spoustu problémů s internetem a jeho připojením. rozhodl se k reinstalaci win xp professional, ale při načítání instalačních souborů cca po 2 minutách naskočí černá obrazovka s blikající malou čárkou v levém horním rohu a po chvíli obrazovka uplně zčerná a už beží v pc jen ventilátor. cd má original legální a pc má toto:

http://www.boxed.cz/koncovy/produkty/akcni-nabidka /dell-dell-gx620-dualcore-+-win-xp-000363

nemáte někdo radu, co by v tom mohlo být za problém?

Část 2 – výběr disku pro nainstalování – disky IDE (starší, placatý 40/80 žilový kabel)

koukám na to, ovšem netuším, co tedy udělat? pro amatéry, jako my, je objev téměř všechno, proto bych poprosil o nějakou bližší nápovědu, jak tu instalačku rozběhnout. díky

tak jsme se pokusili nastavit v biosu položku Integrated Peripheals, bohužel tento bios ji tam nemá, tak netuším, jak a co správně nastavit. udělal jsem screen části biosu, tak mi třeba poradíte, jak bych to měl nastavit, aby se nám ta instalace podařila správně spustit. díky

1311781344.jpg

tak po otevření biosu jsem dělal ten screen a bylo tam nastaveno Combination, takže to tam asi měli tak nastavený. ještě jsem navíc zkusil potvrdit uložení save/exit, ale i tak po chvíli načítání souborů z xpéček se instalace zastavila.

Podle mého schází instalaci nějaký driver, možná SATA, ale já bych docela hádal na driver integrované grafiky. Existují postupy jak potřebné drivery do instalačních souborů dostat, např. pomocí programu nLite, nebo mnou uvedeným postupem. Svého času, v počátcích XP, jsme podobné situace řešili použitím co nejjednodušší grafiky, aby proběhl instalační proces, potom se grafika vytáhla a dodaly se drivery pro integrovanou grafiku. Možná ti tento postup pomůže, já jsem to však několik let nedělal, protože to "mé" instalační DVD vyřešilo všechny problémy. Zkus to udělat také a neboj se toho - pokud máš stroj, na kterém to můžeš udělat a vypálit (třeba na DVD-RW), tak to určitě zvládneš (při nejhorším bude další nepovedená instalace - co se může stát horšího?)

ano.zkusil jsem tři original windows cd. toto pc má štítek a legální xp. ještě jsem si všimnul, že mi to při startu, než naběhne ten symbol windows s načítáním, napíše v levém horním rohu BOOT.INI JE NEDOSTUPNÉ nebo tak nějak a hned pod tím bylo napsáno C/WINDOWS. někdo mi radil, že se to stává. když jsou v pc dva systémy, tak jsem mrknul do nástrojů konfigurace a není tam vidět žádný, tak nevím, jestli je to v pořádku. navíc jsem si všimnul, žev těch nástrojích konfigurace u položky OBECNÉ je nastaveno VÝBĚROVÉ místo NORMÁLNÍ spuštění.

1311948042.jpg