Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SATA disk a potize s napajenim ?

Zdravim vespolek.

Mam desku MSI s nf3ultra + venice 3000+, 2x512 mb ram, 6600GT AGP (vsechno malinko pretaktovane)+ 1xDVDrw. Mival jsem 2x PATA disk a vsechno napajeno 350W zdrojem eurocase (jeste bez SATA napajecich slauchu). Jeden disk se odebral do vecnych lovist, tak jsem poridil novy, 160GB Seagate Barracuda, SATA2, a napajeni vyresil redukcnim kablikem. Cerstve na nej probehla instalace winXPsp2. Da se rict, ze to beha vcelku jak ma (uz asi 2 mesice). Jen tet vidam bsod 1x-2x denne (vec na kterou jsem nebyl zvyklej) a po restartu obcas nemuze bios ten SATA disk najit. Je mozne, ze uz ten zdroj proste nestiha ? Je napajeni SATA disku narocnejsi na poradne krmeni? Se dvema PATA disky cely sytem behal rok bez chybicky... Ten novy SATA disk se mi jevi jako jinak uplne v poradku, nechce se mi vinu svalovat na nej. Poradte co vyskouset, vymenit, rozslapat....dekuji :-)

no, extreme.outhervision calculator spocital, ze to dlabe 284W... kdybych mel prej 2x pata (stav pred vymenou disku) tak pry 286W (tzn. u extreme.outhervision myslej, ze PATA disk basti o 2W vic nez SATA ? )...kazdopadne je to asi na hrane, uz jen vzhledem k tomu, co si lidi myslej o zdrojich eurocase, ze...

Najprv si odniekial pozicaj iny zdroj (na skusku), ak to nie je zdrojom tak by si zbytocne vyhodil peniaze za zdroj.
Ak to predtym islo stabilne (s 2xPATA diskom) a teraz mas len 1xSATA disk, tak to je dost divne keby to bolo zdrojom, skor podozrievam ten disk/kable do disku/SATA radic/dosku.

ten PATA disk odesel jen jeden, druhej zustal + novej SATA... tzn. jeden pata byl vymenenej za SATA.. proto ten zdroj v podezreni. Deska + radic bezej... kdyz ale delsi dobu hraju, nebo po restartu, nastane error s diskem. (behem hry bsod, po sestartu bios nenajde didk, ackoliv ten bezi.)

ja normalne lidem doporucuju ty fortrony... ale kovarova kobyla (ja) uz leta mam toho eurocase, a do tet jsem nemel problem.. zitra prinesu nejakej jinej zdroj z rachoty a udelam test. dneska, kdyz jsem ten disk zapojil na starym zdroji na jinou, samostatnou vetev, zatim dobry. Nicmene nevim.

Možná ti nestíhá zdroj.Disk má čidlo snímající 12v napětí a odpojuje se když to napětí trochu klesne.

nebo je v háji ta redukce - jestli nemáš druhou zkus ty kontakty u molexu trochu upravit aby šli do sebe víc na silu

nebo je to tím přetaktováním - jestli se s taktováním fsb zvyšuje rychlost sata řadiče tak to může dělat bordel -já si takhle odpráskl data na k8v tak jsem to hned měnil za k8n.ale jak je to přesně u nforce nevím

jak na ty tvoje vobrazky tak koukam, tak mas asi pravdu... ale jak by to pak mohl byt komercni produkt ? To by se to snad neprodvalo, kdyby to melo takovej nedostatek, ne ? Zvlastni, nikdy me tohle nenapadlo... Mas k tomu nejaky dalsi info ? jako k cemu to 3.3V napajeni slouzi ? A co by pripadne melo na svedomi jeho absence ? Zvlastni... zagooglime...

Ja som taku redukciu videl ked si jeden znamy kupil dosku od MSI a toto dostal k tomu (to som to videl prvy krat). Potom ked som si kupoval novy zdroj tak som sa zaujimal co by mal asi splnovat a narazil som na ten clanok s tymi obrazkami a tam som si vsimol popis SATA napajania ze uz nieje iba 12V a 5V ale este 3,3V. Vtedy som si spomenul na tu redukciu ze tam asi 3,3V nebudu. Dalej som po tom nepatral takze neviem k comu je na SATA disku 3,3V.

Neviděl bych to v problémech s napájením, ale s taktováním. Měl jsem kdysi desku s i865 a P4 2,6@3,0Ghz a jak jsem do ní dal SATA disk mohl se zbláznit, hned šel z domu...
Taky se nedoporučuje dávat SATA2 disky do desek které je nepodporujou, má se to jumperem na HDD změnit na SATA1, stejně ale do desek co SATA2 neumí dávám raději P-ATA, právě kvůli problémům s SATA...