Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SATA disk a potize s napajenim ?

Zdravim vespolek.

Mam desku MSI s nf3ultra + venice 3000+, 2x512 mb ram, 6600GT AGP (vsechno malinko pretaktovane)+ 1xDVDrw. Mival jsem 2x PATA disk a vsechno napajeno 350W zdrojem eurocase (jeste bez SATA napajecich slauchu). Jeden disk se odebral do vecnych lovist, tak jsem poridil novy, 160GB Seagate Barracuda, SATA2, a napajeni vyresil redukcnim kablikem. Cerstve na nej probehla instalace winXPsp2. Da se rict, ze to beha vcelku jak ma (uz asi 2 mesice). Jen tet vidam bsod 1x-2x denne (vec na kterou jsem nebyl zvyklej) a po restartu obcas nemuze bios ten SATA disk najit. Je mozne, ze uz ten zdroj proste nestiha ? Je napajeni SATA disku narocnejsi na poradne krmeni? Se dvema PATA disky cely sytem behal rok bez chybicky... Ten novy SATA disk se mi jevi jako jinak uplne v poradku, nechce se mi vinu svalovat na nej. Poradte co vyskouset, vymenit, rozslapat....dekuji :-)

Neviděl bych to v problémech s napájením, ale s taktováním. Měl jsem kdysi desku s i865 a P4 2,6@3,0Ghz a jak jsem do ní dal SATA disk mohl se zbláznit, hned šel z domu...
Taky se nedoporučuje dávat SATA2 disky do desek které je nepodporujou, má se to jumperem na HDD změnit na SATA1, stejně ale do desek co SATA2 neumí dávám raději P-ATA, právě kvůli problémům s SATA...