Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čtečka karet

Mám čtečku karet - interní. Kam ji mám na desce zapojit. Je to 12ti (6 po 2 řadách) pin rsp. 10ti (dav krajní v jedné řadě jsou zaslepené) a jak jsem zatím vyčetl vlastně 9ti pinový konektor. Kdesi jsem se dočetl, že se má zapojit do USB na desce, ale do toho se bohužel nevejde.

Když ho zapojím, kam se vejde, jakýsi port COMA, tak tam nepracuje stejně jako v předchozí základovce. (Kde jsem přepokládal, že nepracuje, pač pro danou MB neexistují originál ovladače pro W7).

Řikám dobře, že ta čtečka karet už nefunguje?

Díky

Jirka

COM A je sériový port, tam to rozhodně nepojede.
Co je to za čtečku karet a co máš za motherboard?
Čtečky se zapojují do USB, pokud jsou to čtečky interní, tak obvykle přímo do desky (na piny USB), někdy USB kabelem s klasickým konektorem zezadu do venkovních konektorů.
Ty tvoje konektory se mi nějak nezdají, na zapojení by mělo stačit 8 pinů. Nemáš k té čtečce manuál?