Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kritické zpomalení počítače

Zdravím

Potřebuji poradit s počítačem protože see mi celkem kriticky zpomalil

Počítač : Fujitsu siemens, Windows vista home premium, AMD Turion 64 X2 2.40 GHz, Geforce 8600

Funkce : Před 4 dny šel počítač celkem bez problémů a větších záseků. Potom jsem si ale stáhl program Picasa na upravování fotek a podobně. Ten mi poprvé dost drasticky snížil výkon a funkčnost počítače. Takže jsem tento program odinstaloval a prošel počítač CCleanerem. Na druhý den jsem procháel internet a dočetl se o programu Glary Utilites který mi měl udajně pomoci. To byla druhá chyba a od té doby je počítač na kritické mezi výkonu. ( pouze jeden účet z druhého ted píšu a jde celkem v pořádku). Odinstaloval jsem tedy i ten a zase proběhl CCleanerem. Ale tentokrát už to nepomohlo. Počítač see sice pustí ale je pomalý nepouští se jak má programy pouští s 5 min zpožděním a nedá se s ním nic dělat. Vymazal jsem nepotřebné programy a co nejvíce dat ale nic nepomohlo. Prosím tedy váás o odbornou radu.

Předem Děkuji

bod obnovy před instalací picasy.

problém bude spíše někde jinde- picasa (krom rozpoznávání obličejů) nějak extrémě nevyužívá výkon. udělej bod obnovení, projdi si prohlížeč událostí na chyby, můžeš použít i fixit http://support.microsoft.com/mats/slow_windows_per formance/cs a zjistit skoro automaticky, kde je zakopán pes.

To byla druhá chyba a od té doby je počítač na kritické mezi výkonu. ( pouze jeden účet z druhého ted píšu a jde celkem v pořádku).

takže něco je špatně v tvém profilu, celkový fit stav systému bude ok.

jo bude problém. takže to zkusíme systémově:

sfc /scannow nelekej se, že to píšou na xp, nástroj je i v sedmách a vistách cs
poté: breberky nejsou?
a opět- musíš se kouknout do prohlížeče událostí- systém hlásí chyby a bude tam i tvůj zásek.

pokusím se ti to příkladovat obrázkově:

znova- prohlížeč událostí- pokud nedodáš info, nedá se poradit.

můžeš si vybrat: být tupý němec, jehož brnění zdědíš, nebo kreativní slovan watch a zjistíš příčinu. nedodal jsi žádné info, jsi momentálně němec.:-)

cs

bugcheck code jsou nuly- systém chcípl dřív, než napsal.

zkusíme zaujmout scénář poruchy hw.
1. vymažeme hiberfile.sys http://pc.poradna.net/q/view/490050-mohu-beztrestn e-smazat-hiberfil-sys-wxph nebo http://www.it-bloguje.cz/windows-7/vypnuti-hiberna ce-a-smazani-hiberfil.sys-pro-uvolneni-mista.html
2. v biosu zakážeme úsporné funkce - to se poraď s kamarádem
3. pročistíme profil od ovladačů, co nepotřebujeme- odebrat programy a ven s hlídátkama čehokoliv. ale to se spíš týká systému, či věcí pod sys. úrovní (<Security UserID="S-1-5-18" />
)
4. zakážeme úsporné funkce v systému.