Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spíte ve tmě?

Ptám se na tohle: v místnosti kde obvykle spíte (nechť je prohlášena za ložnici) máte v noci velkou tmu, tj. řekněme roletu nebo jen záclony na oknech?

Ptám se vpodstatě jen tak, jsou nějaký výhody/nevýhody spánku s "přirozeným nočním světlem"?

Pavel

loading...

Kurňa, já mám noční můry, až to není hezké. Postel mám obrácenou
ke dveřím z cimry, místo k oknu ( sledování TV ), což je těžká chyba.
Navíc musím chrápat v negativní zóně, stejně ji mám všude kromě kuchyně.
Ráno se někdy probouzím zcela zničený, nejlíp se vyspím u rodičů.

Projevuje se tak, že se nevyspíš ani náhodou.
Pozná ji kdokoli, kdo třeba nosí pořád zlatý prsten,
zavěšený na niti dělá kruhy, jinak se kymácí rovnoměrně.
Taky spolehlivě poznáš negativní zónu, protože ji vyhledává
kočka. Naproti tomu pes na spaní vyhledá spolehlivě místo
bez negativních zón, pomineme-li psí vtipnou vlastnost
umístit se přes den na nejfrekventovanější místo v domě,
aby měl dokonalý přehled o dění v domácnosti :-)

Kurňa, než jsem to nadatloval, tak je tu hafo odpovědí.

Na tyto zóny se dá sehnat takovej speciální talíř, kterej se nějak nasměruje vůči severu a ono to udržuje v okolí právě jen ty pozitivní zóny. U nás se to projevovalo tak, že tata spal v negativní a mamina na druhý půlce postele v tý pozitivní a tata se vždycky nějak automaticky přes noc cpal na tu druhou půlku postele.
Já jsem zase skoro celej dosavadní život spal v tý nejlepší zóně v celým baráku, následkem toho dokážu prospat v tahu i 14 hodin denně. Teď je však pro mě strůjcem dobrýho spánku moja nová postel, za matrace jsem dal sice majlant, ale spí se na nich božsky.

Jak píšou jiní, tak klasika: skrze žaluzie mě svítí do cimry poulička, su v druhým štoku a tak mám tu lampu v úrovni oken, takže žaluzie jsou trochu otočený nahoru, alespoň mě nikdo z ulice nenahlíží do oken (šmíráků je všude plno).
Světla je v pokoji tak trošku, aby to nevadilo při spaní a dá se u toho sexovat, v přílišné tmě to není taky ono.

Jsi mi tím připoměl, jak si to rozdají lord s lady. Lady leží jako prkno, žádná vášeń a lord říká:
"Miláčku, co je s tebou?"
"Já nevím, jsem nějaká přetažená. Snad kdyby bylo nějaké světlo..."

Lord zavolá sluhu, dá mu lucernu a řekne mu, aby svítil. S lady to ovšem nic nedělá. Lord tedy vstane, přikáže sluhovi, aby se věnoval lady a sám stojí s lucernou vysoko nad hlavou. Lady vášnivě řve a lord vítězoslavně sluhovi říká:
"Vidíš Jean, takto se svítí!"