Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Javascript - po deaktivace elementu inputu počítat výslednou hodnotu

Dobrý den, nejsem moc odborník na javascript tak proto jdu sem potřebuju uělat jakýsi script který bude po deaktivace elementu inputu počítat výslednou hodnotu
zkusil jsem něco takového

<script>
function celkem(){
 var ks = document.getElementById("ks").value;
 var pocet = document.getElementById("cena").value;
 document.getelementbyid("celkem").value = ks * pocet
}
</script>
<table>
 <tr>
  <td><input type="text" name="pr_nazev" id="nazev"></td>
  <td><input type="text" name="ks" id="ks" onFocus="celkem();"></td>
  <td><input type="text" name="cena" id="cena" onFocus="celkem();"></td>
  <td><input type="text" id="celkem"></td>
 </tr>
</table>

bohužel toto mi nefunguje prosím o rady
Zmena predmetu, pôvodne: Javascript (los)

Nojo, jenže ty máš navázaný na vstup do buňky, ne na výstup ("deaktivaci").
Zkus to takhle:

<script>
function celkem(){
var ks = document.getElementById("ks").value;
var pocet = document.getElementById("cena").value;
document.getElementById("celkem").value = ks * pocet
}
</script>
<table>
<tr>
<td><input type="text" name="pr_nazev" id="nazev"></td>
<td><input type="text" name="ks" id="ks" onChange="celkem();"></td>
<td><input type="text" name="cena" id="cena" onChange="celkem();"></td>
<td><input type="text" id="celkem"></td>
</tr>
</table>
<script>
function celkem(){
 var ks = document.getElementById("ks").value;
 var pocet = document.getElementById("cena").value;
 document.getElementById("celkem").value = (ks * pocet);
}
</script>

<table>
 <tr>
 <td>

 <input type="text" name="pr_nazev" id="nazev"/>

 </td>

 <td>

 <input type="text" name="ks" id="ks" onkeyup="javascript:celkem();"/>

 </td>

 <td>

 <input type="text" name="cena" id="cena" onkeyup="javascript:celkem();"/>

 </td>

 <td>

 <input type="text" id="celkem"/>

 </td>
 </tr>
</table>

Pomenuj rôzne funkciu "celkem" a identifikátor elementu "celkem".

Edit: Ak to chceš celé zjednodušiť, tak identifikátory vôbec nepotrebuješ. Vstupné prvky máš predsa určite v nejakom formulári, pomocou ktorého môžeš pristupovať ku elementom podľa name (form.meno_prvku, resp. form.elements.meno_prvku). Zjednoduší sa ti aj HTML kód aj JS kód.