Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem propojení tv s pc, tv má jen scart, pc jen dvi a hdmi

Ahoj,

Chtěl bych sledovat filmy z pc na tv.
Dříve jsem měl grafiku x1950 a měl jsem to propojený z grafiky s-video, redukce na cinch, dvojlinka k tv, redukce z cinch na scart.
Teď mám novou grafiku hd57xx a ta má výstupy jen 2x dvi, hdmi, a display port, nevím jak to teď propojit tv má jen scart, našel jsem si redukci z dvi na s-video od apple ale to je moc drahý.
chtěl bych to do té tv dopravit nějak po té dvojlince co už tam mám nataženou.

pak mě napadlo vyhrabat starou tv kartu (asi winfast pvr 2000? mam jen kartu, jistej si označením nejsem) ta má výstup s-video, ale Win7 64bit na ní nenašli ovladače ani na win update, tak jsem si everestu našel že je to nějaký "Philips SAA7133/SAA7135 Video Broadcast Decoder" našel jsme na to ovladač 64bit, nebyl digitálně podepsanej tak jsem po restartu pc zakázal vynucení podepsaných ovladačů, ted se to tváří že je to nainstalovaný, ale nevím jak pustit video (dvd, i mkv) do tý televize, jestli to nějak jde.

nebo jestli by se dalo to propojit nějak jinak nejde třeba vytáhnout analogovej signál na určitejch pinech dvi?

díky

Mám po dědovi elektronkové rádio - šlo by to nějak propojit s domácím kinem přes optický vstup, aby mi to hrálo prostorově 5.1? Třeba že bych připojil kabel z repráků na ledku a ta by blikala do optického vstupu?
Něco podobného bys chtěl i ty...
Ten kabel HDMI/SCART bez aktivního konvertoru jsi viděl asi ve snu...
SCART pracuje s analogovým signálem (zjednodušeně sinusovky), zatímco HDMI s digitálním (zjednodušeně obdélníky), to obyčejným kabelem opravdu nepropojíš...

bobikkk:
kup levny dvd prehravac a je to - nevim proc resis takove blbosti

Myslím, že zde nejde ani tak o přehrávání DVD z počítače na TV. Mnoho zajímavého videa je k dispozici v internetu a je i dost zajímavých internetových televizí. Je mnohem lepší takové video sledovat na TV než na monitoru u počítače. Kdysi jsem měl ve starém počítači dobrou grafickou kartu ATI All-in-Wonder 128 Pro která mj. měla i video vstupy a výstupy a bylo možné ji jednoduše propojit i s TV. Bohužel v dnešní době se už asi nic podobného nevyrábí i když zájem o to by asi určitě byl dostatečný. I já bych si rád nějak jednoduše propojil PC s TV a tak mne toto taky zajímá. Rozhodně to nepovažují za blbosti.

ano mas pravdu, ale mas tam jednu logickou chybu:

Kdysi jsem měl ve starém počítači

A o to jde, stary PC se starym analogovym vystupem a k nemu stara analogova TV a novy PC s digitalnim vystupem a k nemu nova TV s digitalnim HDMI! A o to presne jde, koupil jsi si nove PC, ale do nove TV investovat nechces. :-/

I když to s inkriminovaným propojením nesouvisí: na konektoru DVI mohou být i analogové signály - to je ta čtveřice pinů, která je mimo pole kontaktů DVI.
Zde je signál pro monitor VGA... sic analogový, ale pro SCART je nepoužitelný, opět je třeba převodník, který může (možná) být levnější.
Všechna ta harakiri s převodem počítačového videosignálu do analogového televizoru je čirá zoufalost.

Lidi, já se vám divím - ztrácíte spoustu času zbytečnými dotazy. Vždyť to na uvedených odkazech máte vysvětleno černé na bílém.

Redukce DVI-VGA je jen "drátový" převod VGA signálu, který je na již zmíněném DVI konektoru. Výstup je v podstatě jen mechanicky přizpůsoben pro kabel VGA do monitoru.
Redukci VGA-SCART ve druhém odkazu nemá význam komentovat, připojený text mluví za vše.

Je zajímavé, jak se historie stále opakuje. Není to tak dlouho, kdy byly poradny a fóra zahlceny dotazy proč nejede USB myš s "převodníkem" USB-PS2, či proč nejede PS2 myš s opačným "převodníkem" (a to nemluvím o COM-PS2!). Některým jedincům nebylo možno vysvětlit, že jsou to pouze redukce a myší, které s nimi fungují, nebylo mnoho. Oslnivě argumentovali tím, že když tím byly (a dosud jsou) obchody zaplaveny, tak to MUSÍ fungovat!