Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Mobil z číny

Ahoj,
koukal jsem na DealExtreme a zaujal mě tento telefon - http://www.dealextreme.com/p/3-5-capacitive-androi d-2-2-dual-sim-dual-network-standby-quadband-gsm-t v-cell-phone-w-gps-wi-fi-70778 - Vypadá jako HTC, což zřejmě není, tak jsem se chtěl zeptat, jestli o něm někdo něco ví.
Jestli běží plynule, fungujou na něm všechny aplikace apod ... Nebo jestli je to jenom nefunkční náhražka.

Předem dík za odpověď

A kde si myslis, ze se delaji ty dle tebe "znackove" telefony?
Funkce budou osekane ve srovnani s cim? Jak se takova osekana funkce pozna? Ze treba GSM funguje jen v pracovnich dnech?

je jasne, ze za tu cenu to nebude spicka, ktera se rovna PDA za 20,000, ale podle meho nazoru svou funkci splni. Musis se k nemu chovat a ocekavat funkcnost a zpracovani odpovidajici cene, na druhou stranu cena nebude 2x vyssi jen kvuli znacce.

Funkcni mozna bude, ale zalezi jak budes resit pripadne reklamace, jaka bude podpora od prodejce atd.

V tomto pripade musis pocitat s tim, ze se jedna o nahrazku, diky ktere budes akorat honit frajera za hubicku. Zaroven vsak nemuzes plne spolehnout na funkcnost. Funkcni to dle recenzi (mas je pod tim) mozna bude, ale zalezi jak dlouho...

je to bezny asijsky telefon - jako desitky dalsich - fungovat bude normalne - za 100 dolaru je ta cena dobra - kdyby se prodaval u nas tak by cena o dost stoupla kvuli nesmyslnym prirazkam a danim - bat se toho nemusis - kdyz se nekdy podivas do asijskych zemi tak uvidis co tam maji peknych funkcnich hracek ktere evropa vubec nezna

To nie je tak celkom pravda.
Nevyhody:
- vacsinou nulova podpora od vyrobcu, ziadne nove opravn fw nehrozia
- bateria pochybnej kvality, casto "odide" do par mesiacov
- nabijacka detto
- vacsinou mizive dielenske spracovanie
- nemoznost lokalnej reklamacie

Vyhody:
- priazniva cena
- niektore modely su naozaj dobre a dokazu byt plna funkcne minimalne po dobu 2 rokov

Ta cena zodpoveda vyssie vymenovanym rizikam.

Este k tomu pridam
- plasty pouzivane v lancych cinskych srotoch spravidla obsahuju silne karcinogeny ktore sa uvolnuju do tela na pokozku atd. Plati nielen na toto ale na akekolvek vyrobky od cinskej superlacnej zahradnej lopatky az po cinske hracky ktore si deti strkaju do ust (!!!).
A nie neni to stejny plast jak u znackovych telefonov. Ani nahodou.

Plasty z Číny, pokial odberatel nemá možnosť kontrolovať ich kvalitu, dokážu prekvapiť aj Tých najotrlejších.

Hnus, mäkký, neodolný, nestabilný odpad, nastreknutý ultra tenkou vrstvou farby, sa zotrie po mesiaci.

Vysoko rizikový nákup.

má to A 2.2 ta verze už podporuje třeba Flash, lepší správu wifi

rozhodování ulehčí získání info,jestli lze počítat s upgradem, nahráním nového firmwaru

v každém případě, tento nákup je ruleta, stačí si přečíst komenty k produktu

Prepac necitoval som ta presne.

DellO , 09.08.2011 20:57
vravim že teraz vyše po roku stále každá jedna vydrží cca týžden a to je dysplay na max jase a skoro stále sa pracuje dotykom bez klávesnice. Ja čo som mal z fyziky? prečo? :O ;) :D

Na obranu ma z ciny L601 android z inej stranky ako uvádzas ty, platil som sice 10 dolarov postovne no stale som mal lepsiu cenu ako na inych strankach. po prepocte to vyslo na 82 euro. Telefon som kupoval viac menej zo zvedavosti a trosku som sa popalil, vysvetlim v com. tento telefon ma rezistencny display co znamena trosku tazsie reagovanie, ale zvykol som si. po druhe telefon ma 2.5 mm stereo jack. za tretie nabicka je uz lepena, vyhotovenie ako hrackarska. teraz vyhody ... GPS funguje perfektne staci si instalovat daku navigaciu, daco slabsie aby to stihal procak, TV ma moj telefon analog ale i tak dokazem co to chytit a na moj dusu pekny obraz i zvuk. Baterie su len 1000 no vydrzia cca 5 dni ak sa clovek stale nehra nestahuje a podobne. Procesor slaby ale pre nenarocnych postacujuci. rozlisenie displayu je celkom fajn, reprak na zadnej strane prekvapivo silny, wifi bez preblemov, telefon mi viackrat padol na zem bez dakych poruch ci rozbitia sa....

zhrnutie... som s telefonom velmi spokojny, i ked by som teraz hladal nieco s 3,5 jackom, kapacitnym displayom ... inak pre lepsie rozhodovanie si pozri youtube , ludia tam hadzu svoje video recenzie....

Drzim palce s vyberom

Milý bobikkku. Rezistentní displeje používám spoustu let. Zvykl jsem si na psaní rozeznáváním psaných znaků a jde mi to rychleji než kolegům vyťukávání na virtuálních klávesnicích.
Bohužel takto psát na kapacitním displeji nejde. Nebo jde, ale plocha pro psaní zabírá pak půl displeje. Jaký je minimální průměr špičky styluse pro kapacitní displej?

Pridam dva obrazky, kazdy muze hadat, který stylus je kapacitní...

[Stylus 1]

[Stylus 2]

Hele povím ti to stručně: Sám mám něco podobného (Htc z číny) a je pravda, že za tu cenu to jde, ale jako nejsem z něj nadšený: POmalý procák, málo paměti, dílenské spracování asi tkové, jaké by udělalo dítě 5. třídy. Nedrží zadní kryt atd atd. Nýt tebou, rači šetři.

Moc se mi líbí jak tady každý mobily z číny pomlouvá a většina z nich nemá žádné zkušenosti....stejně ty co mají v kapse a myslí si jaké mají značky a kvality jsou taky z číny....Já mám zkušenost tuto:koupil jsem si na nejmenovaných stránkách nabízejících produkty z číny mobil...značky W008 (reklama jak sviňa) :-) Jsou to už skoro 3 roky a stál mě 2500kč Mobil má digi i analog tv,wifi,java,foťák,2 baterie a je na 2 sim....po necelých 3 letech už uvažuji o koupi nového,ale proč vlastně,když stále vše funguje...navíc nechápu ty časté pomluvy baterii..já k němu dostal 2 a stále používám tu první...pravda vydrží už jen 3-4 dny.....Další mobil časem koupím určitě zase z číny,protože nebudu podporovat 30 parazitů,kteří se na tom přiživují,než se nám to dostane do obchodu....a navíc proč dávat za mobil 14 000,když můžu mít skoro stejný za 3 000.Nejsem magor.

dekujeme, ze si po roce a pul od polozeni dotazu vsem sdelil, jak jsou mobily z Ciny super, ale

proč dávat za mobil 14 000,když můžu mít skoro stejný za 3 000.

na to zapomen. To ze neumis mobil za 14.000,- vyuzit je tvuj problem, ale mobil za 3.000,- z Ciny se takovemu nevyrovna. Staci se podivat na vykonova srovnani mobilu a zjistis, ze "cinske" mobily s podobnym vykonem stoji minimalne 8.000,-. To je samozrejme porad levnejsi, ale zdaleka neni ten cenovy rozdil takovy, jak si najivne myslis.

jj, proste mobily z Ciny jsou levnejsi, ale ne o moc a hlavne za to nemuze nenasytny distributor, ale zakony EU "chranici" zakazniky. Jeden "cinan" zrovna otevrel obchod v Nemecku - dvouleta zakonna zaruka (oproti cinske jednolete) a sup cca. 70USD navrch. :-/

Mám asi dva měsíce první generaci ZTE Blade a ne kvůli stylu. Je mi jedno, co na tom je napsaný, stál mě novej 1600, má záruku 24 měsíců a Android. Jako druhej telefon na hraní si a poslech hudby je dostačující. Na HTC Sensation mám slušně stabilní a funkční verzi Cyanogenmodu 10 (Android 4.1.2) a s Bladem dělám pokusy.

Ja mam ZTE Blade stale jako svuj hlavni mobil, porad jeste jsem na Androidu 2.3.7, ale chystam se do nej nahrat Android 4.2 (jeste pockam az to bude radne ozkouseny a updatovany, zatim ten clovek co tu ROMku na to uvaril dela zaplaty kazdych 14 dni a nechci to porad preinstalovavat, takze pockam).

Co tim chci rict je, ze u Androidu je nejdulezitejsi mit "komunitni" telefon, aby byli dobrovolnici, kteri na nej vytvori updaty na nove verze Androidu.

Chtel jsem si poridit Huawei Honor 2, na ten vsichni pejou hrozne chvaly, ale zatim na nej je jen oficialni Android 4.0.3, takze jeste pockam, jestli se to nejak vyvine.