Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký byste doporučili soft na Správu ostatních PC na dálku?

Zaujala mě prosba jednoho známého co má v PC věčně nějaké svinstvo z netu a vozí mi jej podpaží, vesměs jsou to kravinky co vyřeším za chvíli, už ho to ale nebaví vozit a dnes vyřkl : "Chtěl bych abys byl mým Správcem PC, jde to udělat na dálku?"
No a protože u nás ve fabrice to jde myslím že by to šlo i u něj a ostatních co budou mít zájem, máte s tím někdo zkušenosti?
Jak složité je dotyčný program nakonfigurovat? Když mám já i ostatní vesměs neveřejné IP adresy a já jsem za routerem?
A který softík bude nejjednoduší na ovládání(česky asi těžko,že jo :-( )?
Dočetl jsem se o PCAnywhere, pak je nějaký Radmin, real vnc viewer a určitě i další, doporučte něco prosím, než to začnu shánět a testovat. Díky moc předem.
W

loading...

Kdysi mi tu Jarda Stoupa nabídl radu s Logmeinem, já s tím nedávno zápasil a byl to docela nářez to pochopit, proto se ptám znovu a kdo to zná ať prosím poradí, Stoupův email nějak nezabral.
Je to tak, že na PC, které chci od sebe z domu ovládat, musím dotyčný program nainstalovat a zaregistrovat? A přímo na něm zadat svou vlastní mailovou adresu jako povolenou, aby mi tento člověk mohl posílat pozvánky a pak mi povolil přístup? A vlastně mu celou dobu musí běžet v pozadí tento program, aby třeba půl roku čekal až mě bude dotyčný potřebovat?
To je trochu naprd, znamená to,že pokud se někdo na druhém konci města dostane do problémů, musím k němu stejně jednou přijet, abych mu tohle všechno nainstaloval, zaregistroval a sám sebe povolil, protože to absolutně nemůže zvládnout sám, když neumí zkopírovat soubor z CD a existuje pro něj tradičně jen "plocha" :-(:-(:-(

k takovemu uzivateli budes muset tak jako tak alespon jednou... nainstalovat a nakonfigurovat VNC ( neudela si to sam ) nebo nastavit vzdalenou plochu ( taky si nezvladne udelat sam ).. jedina moznost je hacknout mu pocitac vzdalene a vzdalene si do nej udelat pristup ;-) pokud k nemu nechces jezdit

1. naprosto nejlepší je vzdálená plocha ve Windows - je nejrychlejší, relativně bezpečná (v současnosti je AFAIK znám pouze jediný, částečně použitelný DDoS-type útok) a zdarma
2. Velmi dobrý je DameWare NT Utilities/Remote control - na vzdálenou správu vynikající (na spoustu věcí není třeba ani vidět plochu - správa registrů, vzdálený příkazový řádek, apod.), není omezení na verzi Windows, ale je pomalejší než RDP (viz. bod 1.) a je celkem drahý, případné chyby jsou okamžitě opravovány
3. Služby typu LogMeIn, Go2myPC, Hamachi apod. nemám rád. jednoduše řečeno: "I like my privacy"
4. VNC je děravé - po celou tu dobu co ho sleduju, což je už nějakých (skoro) deset let.
5. Radmin je některými antispywary považován za hackerský nástroj
6. O PCAnywhere bych v dnešní době už neuvažoval, existují lepší placené varianty (viz výše bod 2.)

Locmain se mi líbi,bo nemusím nic nastavovat.Žádné adresy a podobně.Mohu ovládat odkudkoli jakýkoli počítač na mém účtu.
.Třeba i z Win98se lze ovládat WinXP.To u vzdálené plochy asi nejde.Jen se musím jednou stavit u dotyčné osoby a přidat počítač,tedy pokud mu nechci zdělit přístupové heslo.
LogmainFree :nový uživatel go.asp
Zalogování na "účet"
https://secure.logmein.com/go.asp?page=loggedout&la ng=en#

Třeba i z Win98se lze ovládat WinXP.To u vzdálené plochy asi nejde - Samozřejmě že jde. Klient RDP je volně ke stažení.

No a jak už jsem řekl: v řešení, kde o komunikaci rozhoduje třetí strana, nemám pražádnou důvěru. Z hlediska bezpečnosti je to pro mě naprosto nepřijatelné.

Vsechno ma svoje pro a proti... Jasne, ze ne neni idealni pripojovat se pres treti stranu. Na druhou stranu treba v pripade LogMeIn nema (nebo by nemel) mit zprostredkovatel zadny pristup k udajum pro zalogovani do pc ani k nasledne komunikaci, 3am Labs je celkem zavedena firma.. a pouziva to tolik lidi, ze kdyby v tom mohla cihat nejaka levarna, tak by se to imho rychle proflaklo. A to LogMeIn je tak pohodlny a vzdycky fungujici, ze to v nekterych pripadech stoji za to zkusit.

znáš to - Paranoia je vlastní sestra dobrého admina :-D

Já mám rovnou několik paranoidních výhrad:
- obecná centralizovaná služba se může stát velmi vítaným cílem útoků phisherů, stejně jako hackerů, kteří otráví DNSko oběti
- ačkoliv je možná firma ctihodná, její zaměstanci (případně ti s pifkou "odešlí") takoví být nemusí. Jsou to vždy jen lidé, kteří stojí za každou společností
- hodně používaný protokol otevírající dveře do mnoha PC je zajisté v hledáčku hledačů děr v aplikacích a protokolech. Zde platí zlaté "security by obscurity"
- právě firmy mají tendenci průšvihy tutlat

Dovolím si oponovat.Jakou máš důvěru k programu RDP

Klient RDP je volně ke stažení.

Proč je asi volně ke stažení?Mě se třeba ani nelíbí WinXp a jeho milión aktualizací.:-)
Osobně si myslím a taky to radím,vše co je důležité ven z počítače.
Počítač je jen stroj,a ať jde o jakýkoli program tak ho vytvořil člověk...a to je průser8-)

jakou mám důvěru k RDP? Docela velkou. Je to totiž derivát ICA protokolu (řekněme taková hodně ořezaná verze). A ICA protokol považuji za to nejlepší (Citrix ICA je prostě pojem sám o sobě a myslím že remote (či thin-) computing se dá rozlišit na dvě skupiny: "Citrix a pak ti ostatní, včetně Microsoftu"). Většina (ne-li všechny) společností ze světové Top500 Citrix používají.

Takže resumé je takové, že nejvíc věřím ICA, pak RDP, pak dlouho nic a pak jsou ostatní, a až na konci jsou lame-like řešení typu Hamachi, LogMeIn apod. Můžeš s tím nesouhlasit, ale argumentů asi proti tomu moc nenajdeš. ;-)

P.S.: Systém "vše z PC" je ideální v případech, kdy máš PC jen na hraní. Jakmile se dostaneš k vážné práci, najednou zjistíš, že některé z těch "zbytečností" až zase tak zbytečné nejsou.

No a nakonec: každý SW má chyby, ale cílem je tyto chyby dobrým výběrem maximálně minimalizovat; stoprocentní odstranění nebude možné nikdy.