Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který telefon ~ 7000,- Kč ?

Ahoj,
pořizuji nový telefon, neumím si vybrat, potřeboval bych nějáké zkušenosti a znalosti v oboru, tak sem píšu o pomoc. Sepíšu zde moje požadavky:

- wifi připojení
- 3,5mm jack pro sluchátka
- "kvalitnější" fotoaparát (alespoň 4 megapixely) s bleskem a natáčením (od natáčení nečekám nic kvalitního)
- kvalitní, dotykový a větší displej, dobře čitelný
- vysoká výdrž baterie
- svižný operační systém se širokou škálou nastavení a podporovaných aplikací (zřejmě Android?)
- vestavěný HDD nebo podpora větších paměťových karet
- synchronizace s počítačem
- hlasitý reproduktor
- bluetooth, kalendář, navigace... = dnes již běžný standart

- hardwarová QUERTY(Z) klávesnice výhodou
- lehká váha výhodou
- mírná absence plastů výhodou
- hardwarové odemykání výhodou
- dualsim výhodou
- telefon by se měl prodávat v ČR, případně by neměl blokovat české SIM karty

Cenově kolem 7000,- Kč, klidně mírně přes, snad to není moc utopické. Díky za rady, tipy, zkušenosti!

kvalitní a velký dotykáč plus "svižný" systém versus dlouhá výdrž na baterku, to prostě nejde k sobě.

Na HW QWERTZ klávesnici můžeš taky zapomenout, minimálně do doby, než zlevní E7 - nikdo jiný použitelné klávesnice nedělákromě BlackBerry (ale to určitě chtít nebudeš, bez BES je to telefon k ničemu).

Požadavek navigace vylučuje Android, WM i iOS, protože použitelná navigace stojí pro tento systém dalších cca 1500Kč. Navigaci zdarma má jen Nokia, něco málo nabízel i tuším Samsung.

Jednoduše řečeno, navymýšlel sis toho hodně, ale za tuhle cenu budeš rád, když seženeš nějaké ořezané modely. Vybírat se dá, ale budeš muset slevit.

Já osobně bych dneska za tuhle cenu šel do Nokie C7, která splňuje většinu požadavků, ale nikomu nic nenutím. ;-) Symbian a Nokia nejsou u mladých zrovna v kurzu. ]:)

Milý mladý příteli Android již drahnou dobu dává zdarma navigaci, která se zove Navigace a je docela jedlá. HTC Desire Z -
Zařazení
Android telefon

Výrobce
HTC

Konstrukce
dotykové

Hmotnost
180 g

Možnost paměťové karty
ano
Displej

Rozlišení displeje
800 x 480

Velikost displeje
3.7 "

Počet barev
16mil barev

Počet displejů
Rozměry

Výška
119 mm

Šířka
60.4 mm

Hloubka
14.2 mm

Uživatelská paměť
1536 MB
Fotoaparát

ano

Rozlišení fotoaparátu
5 Mpix

Vestavěný blesk
ano

Natačení videosekvencí
ano

Automatické ostření
ano

HD video
ano
Další funkce a vlastnosti

Operační system
Android

Změny velikosti písma
ne

Výměnné kryty
ne

Java
ano

Internetový prohlížeč
ano

TV Tuner
ne

Přehrávání MP3
ano
Psaní SMS a e-mailů

Multimediální zprávy MMS
ano

Emailový prohlížeč
ano
Kontakty a volání

Hlasité handsfree
ano

MP3/WMA/AAC vyzvánění
ano

Doba hovoru
590 min
Baterie

Typ baterie
Li-Ion 1300 mAh

Kapacita baterie
1300 mAh

Pohotovostní doba
430 hodin
Hardware

Dual sim
ne

Frekvence procesoru
0.8 GHz
Datové funkce

GPS modul
ano

WiFi
ano

Bluetooth
ano

GPRS
ANO

EDGE
ANO

HSCSD
ano

Infraport
ne

Podporované sítě
GSM 850/ 900/ 1800/ 1900 MHz
Aplikace

Diktafon
ano

Kalendář
ano

FM rádio
ano

Hry v telefonu
Ano

Kalkulačka
ano

Formát videosouborů
3gp, .3g2, .mp4, .wmv
Jinak při české klávesnici s háčky , drže naplacato HW klávesnice netřeba

aniž bych se chtěl dotknout skvělého pití, pokud myslíš Google navigaci, tak to není navigace, která by byla obecně použitelná, natož pak plně funkční. Jakýkoli výlet dom roamingu popř. do míst, kde není signál (a že takových je) znamená pro tuhle "navigaci" konec. Bohužel právě v takových místech je (paradoxně) funkční navigace nejvíce potřeba. Jako hračka dobré (ostatně jako celý Android), spolehnout se na to nedá.

Rovněž bych polemizoval o nepotřebě HW klávesnice. Jakýkoli dotykový "emulátor" nikdy nenahradí kvalitní HW klávesnici. To ale bude prohlašovat pouze ten, kdo opravdu píše, tj. s diakritikou (ne "cesky") a hlavně pak dlouhé texty.

Vidím, že potřebuji poučit. Předmětná navigace používá satelity jako každá jiná. (žes neměl Androida v ruce?:-D)
Nasvíc pohříchu i u Androidu je mnoho jedinců, kteří si nainstalují např. Navigon a navíc mnoho z nich dokonce nelegální verzi, což samozřejmě odsuzuji.
Píši mnoho a rád a dokonce s háčky. Proto musím říci, že na vážnou práci to nemůže myslet nikdo vážně.Vždy se jedná o provizorium, nebo masochizmus.
Konkrétně u Androidu můžeš prdnout Smart Keyboard, k tomu žádaný jazyk a v případě češtiny máš 4 řádky i s háčky.
Chceš li se vydovádět, můžeš zadávat text hlasem, klávesy pak netřeba a okolí ví, že máš mašinu.
Monumentálně obsluhuji Android, Windows i Symbian a mohu říct, že značka neznačka, všechno jedna s....
A na dlouhé texty a vážnou práci notebook, max netbook. Nedovedu si představit, že by šel ode mne nějaký oficiální dokument, který není řádně naformátován, zkrátka neměl nějakou štábní kultůru.

ad navigace:

ano, satelity lítají nad hlavami nás všech. ;-) Ale pro funkci navigace jaksi ještě potřebuješ mapové podklady, aby ses dokázal zorientovat a neutonul v moři defaultní zelené barvy (například). A ty se jaksi u Androidí "defaultní" navigace stahují z webu, notabene ještě nedávno navigace v ČR nefungovala vůbec. Jistě můžeš sobě zakoupit Navigon za 60 éček, ale to už jaksi postrádá tu eleganci, že sis koupil telefon s navigací.

ad psaní:

již roky používám Komunikátory, nejprve ty se S80, pak S60 - E90, nyní "polokomunikátor" E7. Na původních komunikátorech jsem napsal a upravil spoustu wordowských a Excelovských dokumentů, dokonce se pamatuju na jeden powerpoint :-) (formátování běžné agendy je naprosto bez problémů), editace např. v letadle je značně pohodlnější než s laptopem nebo netbookem (bohužel mám placený jen "dobytčák" alias turistickou třídu, takže žádné rozvalování a stoleček na počítač), totéž platí o cestování autem - nestaráš se o další batožinu, svůj stroj máš stále u sebe atd. Já notebook prakticky používám jen soukromý o dovolené, nebo firemní doma večer.

ad hlasové nesmysly:

jo, na zablbnutí jsou tyhle srandy skvělé (na symbian je to např. vlingo), ale reálné použití skončí u odbornějších textů, nehledě na to, že to stejně pak musíš zkontrolovat a opravit ty hrubky.

Ale jak jsem už napsal někde nahoře, vše je hodně subjektivní, někdo chce/preferuje to, druhý ono.

Jsavše pernamentně na internetu s výjimkou zahraničí stahování map neřeším, Navigaci jsem testoval a funguje bez problému, vadí mi pouze ty vyblité barvy.
Pěšky nechodím, takže netbook unesu a s mými tlustými prsty mi při psaní velmi vyhovuje. Hlasové zadávání je nepoužitelné - stejně jako hlasové vytáčení. Pokřikování do telefonu mezi lidmy pouze umocňuje dojem blázna.:-D
Netvrdím, že se nedá psát na telefonu, ale je to jako s čuráním proti větru. Jde to, ale není to příjemné.:-D
A co se ovládání dotejká, všichni jsme si prošli různými rybičkami a jinými udělátky na ploše PC a s příchodem chytrých telefonů se to přenáší i na ně.Nechme to mladým.
Jediné co mi chybí u PDA je pořádný foťák s kamerou a delší výdrž baterie a to bych bral i za cenu zvýšené tloušťky a váhy. Nás, kteří jsme zažili ručky a první pádla nějaké to deko nerozhází a ať to svět vidí, že na to máme. HOWGH! :-D

Touchwoode,nelíbí se mi jak si zaujatě stojíš při nokii.Nokia ti dá symbian,dostaneš hotový mobil.Pokud ti stačí,super.Htc,a tedy android je spíše o uživateli,celý mobil si může velice jednoduše překopat,a to nokia nedovoluje.A to že se ti nelíbí htc?.. mě se zase nelíbí nokie,to bych vůbec do této diskuze nepočítal,co se komu líbí a co ne.

a hračka jako android,to je taky dobrá blbost.Měl si android někdy v ruce? nejspíš měl,měl si ho v ruce 10 minut,a zhodnotil si ho jako hračku,protože ho daný majitel (ty)? neměl "udělaný" tak,aby to hračka nebyla.Například můj šéf má HTC a v něm android,a nemůže si stěžovat,jezdí do zahraničí,potřebuje výdrž a tak.