Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s připojením internetu

Dobrý den, mám problém. Z domácí sítě, se nemůžou čas od času připojit ostatní členové domácnosti, kromě mě. Někdy se jim to podaří, někdy zase ne. Párkrát mi vyskočila hláška konflikt IP adres, ale nevím co s tím dělat, na PC jsem antitalent. Dohromady máme v domácnosti i čtyři počítače připojené najednou. Myslíte si, že to internet prostě nezvládá, nebo je problém jinde? Děkuji za každou odpověď.

Problém je jinde, především u tebe. Nedovedeš podat relevantní informace. Jak máme vědět, kdo ti poskytuje internet a jaká je konfigurace tvé domácí sítě? Křišťálové koule byly v rámci úsporných opatření zrušeny, takže informace musíš podat ty.

Aby nedocházelo ke konfliktu IP adres, musí mít počítače tyto adresy různé. IP adresy se buď nastavují ručně na každém počítači (ve vlastnostech síťového připojení) nebo se tamtéž zadá, že jsou přidělovány automaticky a pak IP adresy počítačům přiděluje nějaký router (obvykle ve formě krabičky s anténkou dodané od poskytovatele internetu).