Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno program na otváranie suborov vnote

Ahoj neviete mi poradiť nejaký program ktorý by bez problémov otvoril súbor s koncoukou .vnt? Zainvestoval som do bluetoonu a pretiahol som dôležité poznámky z môjho mobilu do počítača. Bohužiaľ sú zakódované v súbore .vnt keď ich otvorím pomocou notepadu alebo iných Open office súbor sa zobrazí asi takto viete mi pomôcť aplikáciou ktorá by to dekodovala.

BEGIN:VNOTE
VERSION:1.1
DCREATED:20110804T095700
BODY;ENCODING=QUOTED-PRINTABLE;CHARSET=UTF-8:Vyraz ili cez horu olymp a pre=C5=A1li za chrb=C3=A1t Setovej armady.At=C3=A9=
na n=C3=A1sledne na =C4=8Dele svojej arm=C3=A1dy sa vydalaproti Sutechovi.=
Atenu sprev=C3=A1dzala jej elitn=C3=A1 osobn=C3=A1str=C3=A1=C5=BE Nymfy. =
Nymfy sa u=C5=BE od detstva u=C4=8Dilinar=C3=A1bat z lukom a =C5=A1=C3=ADp=
mi a vedeli dostrelit dalejne=C5=BE hocikto in=C3=BD... Mu=C5=BEsk=C3=BD v=
ojaci tvoriliz=C3=A1klad At=C3=A9ninej arm=C3=A1dy. S =C4=8Derven=C3=BDmic=
hocholmy na tv=C3=A1ri a zlat=C3=BDmi =C5=A1t=C3=ADtmi a me=C4=8Dmiboli pr=
e Atlantanov nebezpe=C4=8Dn=C3=BDmi s=C3=BApermy. Arm=C3=A1dysa postavili =
tv=C3=A1rov v tv=C3=A1r a v=C5=A1etko za=C4=8Dalo.Lukostrelkyne strie=C4=BE=
ali =C5=A1=C3=ADpy ktor=C3=A9 hubiliAtlantanov. V=C3=ADtazstvo sa st=C3=A1=
le viac klonilo na stranuAtlant=C3=ADdy a vtedy Aten=C3=A1 povolala posili=
. Mno=C5=BEstvovojakov sa za=C4=8Dalo prid=C3=A1vat k boju. At=C3=A9nan=C3=
=A1sledne dala sign=C3=A1l spojeneckej arm=C3=A1deporazen=C3=BDch vl=C3=A1=
dcov a ty za=C3=BAto=C4=8Dili.Atlant=C3=ADdania sa zrazu ocitli v obk=C4=BE=
=C3=BA=C4=8Den=C3=AD znepriare=C4=BEom =C3=BAto=C4=8Diacim s predu i zo za=
du.Atlant=C3=ADdania boli na hlavu porazen=C3=AD. T=C3=AD ktor=C3=BD sanes=
pasili =C3=BAtekom boli bez milosti pobit=C3=BD. Sutech savr=C3=A1til z ne=
celou tretinou svojej armady do Egypta. NaAtlant=C3=ADde zatia=C4=BE vrcho=
lila nespokoj
CATEGORIES:MISCELLANEOUS
CLASS:PUBLIC
END:VNOTE

V Pspadu se mi to otevřelo, jako je to nahoře

BEGIN:VNOTE
VERSION:1.1
DCREATED:20110804T095700
BODY;ENCODING=QUOTED-PRINTABLE;CHARSET=UTF-8:Vyraz ili cez horu olymp a pre=C5=A1li za chrb=C3=A1t Setovej armady.At=C3=A9=
na n=C3=A1sledne na =C4=8Dele svojej arm=C3=A1dy sa vydalaproti Sutechovi.=
Atenu sprev=C3=A1dzala jej elitn=C3=A1 osobn=C3=A1str=C3=A1=C5=BE Nymfy. =
Nymfy sa u=C5=BE od detstva u=C4=8Dilinar=C3=A1bat z lukom a =C5=A1=C3=ADp=

Nemáš na mysli nějaký vizuální editor?

Neviem o žiadnom. Iba na jednej stránke som našiel nejaký dekoder ktorý síce čistočne dekódoval text ale nebolo to ono. Repektíve za každou diakritikou bolo A a 0. Ja by som chcel nejaký program ktorý by všetko vizuálne dekódoval tak že by to bolo čitaťeľné a nemuselo sa to upravovať.

Online Quoted Printable Encoder / Decoder Tool na stránke index.php mi z toho urobil nasledovné:

BEGIN:VNOTE
VERSION:1.1
DCREATED:20110804T095700
BODY;ENCODING=QUOTED-PRINTABLE;CHARSET=UTF-8:Vyraz ili cez horu olymp a prešli za chrbát Setovej armady.Aténa následne na čele svojej armády sa vydalaproti Sutechovi. Atenu sprevádzala jej elitná osobnástráž Nymfy. Nymfy sa už od detstva učilinarábat z lukom a šípmi a vedeli dostrelit dalejnež hocikto iný... Mužský vojaci tvorilizáklad Aténinej armády. S červenýmichocholmy na tvári a zlatými štítmi a mečmiboli pre Atlantanov nebezpečnými súpermy. Armádysa postavili tvárov v tvár a všetko začalo.Lukostrelkyne strieľali šípy ktoré hubiliAtlantanov. Vítazstvo sa stále viac klonilo na stranuAtlantídy a vtedy Atená povolala posili. Množstvovojakov sa začalo pridávat k boju. Aténanásledne dala signál spojeneckej armádeporazených vládcov a ty zaútočili.Atlantídania sa zrazu ocitli v obkľúčení znepriareľom útočiacim s predu i zo zadu.Atlantídania boli na hlavu porazení. Tí ktorý sanespasili útekom boli bez milosti pobitý. Sutech savrátil z necelou tretinou svojej armady do Egypta. NaAtlantíde zatiaľ vrcholila nespokoj
CATEGORIES:MISCELLANEOUS
CLASS:PUBLIC
END:VNOTE

Edit: ešte doplnenie k vnt formátu z fileinfo.com:

The contents of a VNT file can be viewed in a standard text editor. However, the message may be encoded using one of several encoding methods. For example, some VNT files are encoded with quoted-printable, or "QP" encoding. This encodes each character with an equal sign, followed by two hexadecimal digits (for example "=20" represents a space). Therefore, it may be difficult to interpret the text without a QP decoder.

Snažím sa obíjsť Samsung PC suite. Poznámky som stiahol cez bluetoon. Sú to časti mojich poviedok ktoré spájam až doma. Pôvodne som si nato kúpil drahý notebook ale mama riekla že riziko ukradnutia je na dovolenke príliš veľké než aby sme takú drahú vec len tak obätovali a tak som sa vynašiel a svoje poviedky píšem do mobilu už od Nokie 6030. Poslednou Nokiou ktorú som mal bola MediaXpress. Bohužiaľ aplikáciu Samsung PC suite som si nenainštaloval lebo som konečne sprovoznil LG pcsuite a poznámky už synchronizoval. Tieto sú z maminho mobilu ktorý som použil len v núdzovom prípade. Nemôžem za to môj mobil bol vybitý a jej nabitý.

Môžem sa spýtať ako si ich dekódoval? Cez danú stránku? Ja som tam nahral súbor a stránka ho nedekódovala.

Hej, urobil som to cez tú stránku. Zobral som ten tvoj vzorový súbor, nahral a stlačil decode. Vyhodilo to síce nejakú chybovú hlášku v zmysle že súbor je príliš veľký či niečo podobné, ale pod tým je možnosť "Save to file" a cez to mi to uložilo ako textový súbor v podobe ktorú vidíš vyššie.

Já píšu na mobilu hodně, celé texty atd. Píšu to však v "normálním" editoru (ne v nějakých samsungovských poznámkách). Na mém mobilu je ten mobilní Word. Pak si to pouze zkopíruji do počítače a nemusím nic dekódovat. I diakritika jde na mém Samsungu psát.
Co myslíš tím "bluetoon". Nemáš na mysli "bluetooth"?
[11hmyzst8.gif]

Snažím sa obíjsť Samsung PC suite

Samsung mám též a něco takového jsem na počítači nikdy ani neměl. Připojím telefon kabelem, v Průzkumníkovi se mi zobrazí jako další disk a normálně si zkopíruji *.doc (s napsaným textem), či cokoli jiného.
Mám Windows 7. Ve Windows XP jsem na to musel přes "ActiveSync", ve Vistách zase Windows Mobile Center, což je v podstatě novější verze ActiveSync a tam zvolit "prozkoumat zařízení".