Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win2k a zapnutí BigLBA

Brý večer,tento dotaz je asi hlavně na Pavla: lze nějak docílit úpravy instalačky win2k SP4 tak aby už v sobě měla nějako zapnutou podporu BigLBA (jako je to u WinXP SP2)...jasně vim že to jde vochcat třebas skrytím partišny ale tohle by mě docela zajímalo...v nlitu ani na jsem to nenašel :-D
Předem dík

Nee to nejni jedno...predstav si že si nainstaluješ wokna...disk mas rozdělenej a na datovou část si dáš plno dat...řekněme 200GB a teď potřebuješ přeinstalovat wokna a nechceš přijít o data...proto mě zajímá možnost upravení instalačky a ne debata že bych neměl přijít o data ;-)

Taky jsem myslel, že je to jedno a.. a.. ale co, našel jsem pár software, co mi do vždy dokázalo obnovit 8-)

Co se týče té přeinstalce, tak bych to rozhodně nezkoušel (tudiž si moji předchozí odpovedi nevšimej, to je kravina, myslel jsme, že to chccš jen přednastavit pro BFU..)

IMHO by to teoreticky islo riesit vymenou niektorych suborov instalatora, ale ci sa take subory vyskytuju netusim, MS uz na W2k podla mna kycha, hlavne na instalator :-)
Myslim ze som pred rokmi pocul kdesi ze sa to nejako da, ale nie som si isty, google si skusal?

Preci logicky disk C musi byt mensi nez 137GB, jinak to je jedno. Treba ja mam C = 40G, D = 80GB a E = 200GB. Kolikrat jsem to v pohode preinstalovaval, s tim, ze jsem chtel zapisovat na E, tak jsem zapnul BigLBA.

Kdyz tam zapnuty BigLBA neni, tak se disk zaplni na tech 137GB a kdyz zaplnujes dal, tak se zacnou prepisovat puvodni data. Takze za cvili je z toho mrdnik.
Pokud ale na disku data mas a zadny tam nezapisujes, tak co by se asi mohlo stat ?
Ze by se ti porusilo MBR ? Tak si ho pro jistotu odzalohuj.

To je tym, ze vsetci ich studentoprogramatori su cely den zamestnani vyrabanim okruhlych okien a lietajucich papierikov do kosa, Edit: a este strasne potrebnych vyskakovacich bublin, a indexovania na pozadi :-D ale hlavna vec ze funkcionalita OS je na urovni roku 1990, teda sorry este horsia, nech neurazam vtedajsie nie-MS OS :-D

Mno jo kdyby raději než nové omalovánky (tím myslim ten nový OS) zlepšili stávající dvoulitry a řekněme i ty omalovany xpčka tak by to bylo lepší. Ty bubliny mě na xp vždy nechutně vytáčej a co můžu to hned vypínám :-D:-D
BTW tu BIGlba tool samosebou stáhlou mam a pro jistotu jsem si tím ověřil i xpčka (neboj v registrech jsem si to dokázal najít taky,ale já jsem to totiž nastavil v registrech a pak až stáhnul utilitku,mno ja vim to nejni normální:-D:-D:-D)

:-D Joj - to's mi kapnul do noty! Nejde snad ani o prgy a jejich odusevnele cinnosti ]:), jako o to, ze si useri na ty priserne omalovanky zvykli a strohe prostredi /std/ jim pripada jako nejaka ochuzenost. Me argumenty stran klasickeho vzhledu a vypnuti ruznych animovanych prisernosti berou jako slintani staricka nad davno vycpelymi casy... :-D