Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení u W98SE

Potřebuji helpnout se sdílením u W98. Kamarád má 3 PC zasíťované přes nějaký router do netu a chce nastavit sdílení mezi PC a tiskárnu. Já mu to popsal podrobně na WXP a z něho potom vypadlo, že má W98 (bydlí daleko a nemůžu k němu zajít), no a já W98 nemám, takže mu nemůžu přesně popsat, na co kliknout (je BFU). Kdyby se někdo našel a podrobně popsal, jak nastavit sdílení složek a tiskárny, byl bych mu vděčen. Mělo by to vypadat nějak takhle (na WXP):
viz příspěvek níže

Otevři si Tento počítač, klikni nahoře na Nástroje - Možnosti složky - záložka Zobrazení - Použít zjednodušené sdílení (to odtrhni, nesmí tam být zelená fajfka) - OK.
Potom klikni pravým tlč. myši na složku, kterou chceš sdílet a vyber "Sdílení a zabezpečení", klikni na záložku "Sdílení" a nastav "Sdílet tuto složku". Potom klikni na záložku "Zabezpečení" a v horní polovině okna je tlč. "Přidat", klikni na to a napiš tam Everyone, potom klikni na OK. Ve spodní polovině okna jsou dva sloupce "Povolit a Odepřít", zatrhni povolit u řádku "Uplné řízení" (je to první řádek z vrchu), musíš mít vybrané EVERYONE ve vrchní části okna, OK.
Tiskárna - otevři "Tiskárny a faxy" (je to v liště Start). Klikni na tiskárnu pravým tlč. myši a vyber "Sdílení" a klikni na Sdílet tuto tiskárnu, OK (je to u PC, kde je tiskárna připojená). Potom u dalších PC (kde tiskárnu chceš používat a není k nim připojená) najeď znovu na Start - Tiskárny a faxy a v levé nabídce je "Přidat tiskárnu", klikni na to, potpm na Další a v tomto okně vyber Síťová tiskárna .... a pokračuj klikáním na Další.

No ale uvědom si že win98 nepoužívaj NTFS takže pokud si zrovna nehraješ s poleditem tak je tam sdileni uplne proste,ne jako u NT systemu. Stačí vlastně vlézt do nastavení sítě a povolit tam sdílení...dát tam způsob přihlašování klient sítě microsoft,poté taky nastavit nejaké jméno pc a skupinu,IP a pak už jen zapínat v tento pocitac u jednotlivych slozek/disku sdileni toto vse....Pokud se nepovažuješ za BFU tak mu to určitě vysvětlíš,nebo najdeš na netu...ja jsem narazil na tohle,třeba ti to malinko pomůže (sice win95...) sit985.html