Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ovladač síťové karty

Zdravim, mám problém ovladačem k sítový kartě Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC. Nainstaloval sem ho (žádnej error), ale když se podivám ve Správě počítače na ovladače tak tam je že mi ten ovladač "chybí"... před nainstalováním ovladače tam byl otazník teď tam je otazník a na něm ještě malej vykřičník. OS: Win XP profesional. Snad sem vám toho řek dost nic víc co bych k tomu mohl říct mě nenapadá.

- zjistíš to pohledem zezadu: rj45 konektor síťovky je mezi ostatními konektory, a ne vpravo mezi pci sloty.
- podíváš se do libovolného diagnostického programu (cpu-z), a vyčteš typ mainboardu. ten zadáš do libovolného google, a vyčteš jaká je to karta.
- odděláš boční kryt
- podíváš se do faktury a zjistíš jestli jsi platil za nějakou kartu
- najdeš manuál k základní desce

může ti to být zcela jedno; windows nainstalují ovladač ať už je karta pci (8139) nebo integrovaná (810x).
akorát předtím musí být funkční ovladač chipsetu základní desky, což u samoadminů nebývá zvykem.

Co si nainstaloval?
Co je napisane na tej sietovej karte? Nejaky vyrobca a typ? Alebo ked si v spravci pravy klik - vlastnosti tak tam mas na jednej karte v takom dlhom riadku VEN_ID a DEV_ID tak ich sem opis a idealne aj subVEN_ID a subDEV_ID (alebo si to daj rovno do google aby si vedel jaku mas presne kartu)

máš driver síťovky, máš instalační cd windows. tak proč klikáš na winupdate? ten ti síťové připojení nevytvoří a protokol tcp/ip nenastaví.
sám jsem tuto službu nikdy nepotřeboval, ale podle dotazů tazatelů winupdate nedokáže nainstalovat nejzákladnější driver chipsetu, takže spoléhat se na něj je nesmysl.