

Ovladač síťové karty
Zdravim, mám problém ovladačem k sítový kartě Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC. Nainstaloval sem ho (žádnej error), ale když se podivám ve Správě počítače na ovladače tak tam je že mi ten ovladač "chybí"... před nainstalováním ovladače tam byl otazník teď tam je otazník a na něm ještě malej vykřičník. OS: Win XP profesional. Snad sem vám toho řek dost nic víc co bych k tomu mohl říct mě nenapadá.
Ano instaluju správnej ovladač a stáhl jsem ho ze stránek Realteku. To jestli je samostatná nebo ne asi nezjistím bet toho abych otevřel case co? :(
- zjistíš to pohledem zezadu: rj45 konektor síťovky je mezi ostatními konektory, a ne vpravo mezi pci sloty.
- podíváš se do libovolného diagnostického programu (cpu-z), a vyčteš typ mainboardu. ten zadáš do libovolného google, a vyčteš jaká je to karta.
- odděláš boční kryt
- podíváš se do faktury a zjistíš jestli jsi platil za nějakou kartu
- najdeš manuál k základní desce
může ti to být zcela jedno; windows nainstalují ovladač ať už je karta pci (8139) nebo integrovaná (810x).
akorát předtím musí být funkční ovladač chipsetu základní desky, což u samoadminů nebývá zvykem.
Počítač je už několik let starej. Navíc je z firmy takže nemám ani fakturu ani manuál od MB. Když by nebyl nainstalovaný ovladač chipsetu tak bych to měl ve Správě počítače ne?
ne, proste ho nainstaluj. Typ zakladnej dosky sa da vycitat vacsinou aj v everest home, alebo na vypisoch BIOSu pri starte.
Az ked budes mat ovladac chipsetu a stale to nepojde tak az potom treba riesit sietovku (precitat si na nej presne vyrobcu a typ)
Nainstalováno! Co dál?
Nainstalovanej je ovladač na chipset. Výrobce karty je Realtek. A model: RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC
A nainstaluj odtial http://www.realtek.com/downloads/downloadsView.asp x?Langid=1&PNid=14&PFid=6&Level=5&Conn=4&DownTypeI D=3&GetDown=false
polozku WinXP 32/64 and Win2K Auto installation Program (SID:1428415)
A potom restart a ked bude stale problem tak v spravci pravy klik vlastnosti ze jaku presne pise chybu na prvej karte (a stale si sem nedal ten VEN_ID a DEV_ID)
Když to instaluju tak to po mě chce CD se softwarem. Ale to já nemam... :(
nainstalovalo to správně driver síťovky, a windows teď chcou založit síťové připojení, proto potřebují svoje vlastní cd.
nějaké známé, co mají cd k windows, nemáš?
Mám CD s XPéčkama....
zkus ho fouknout do mechaniky, třeba bude mít instalátor síťového připojení radost.
Bohužel. Skoušel sem Windows Update a všechno se aktualizovalo, ale jen tenhle driver ne...
máš driver síťovky, máš instalační cd windows. tak proč klikáš na winupdate? ten ti síťové připojení nevytvoří a protokol tcp/ip nenastaví.
sám jsem tuto službu nikdy nepotřeboval, ale podle dotazů tazatelů winupdate nedokáže nainstalovat nejzákladnější driver chipsetu, takže spoléhat se na něj je nesmysl.
Tak už je vše jak má bejt. Byl u mě na návštěvě známej a ten to nějakou záhadou dal do hromady...
Ale i tak děkuju za pomoc. :)