Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WPA klíč k Wi-Fi

Zdravim, potřeboval sem zjistit svůj WPA klíč k Wi-Fi takže sem s stáhl program WirelessKeyView o kterém sem se dočetl na internetu. Jenže když ho spustím tak nevím kde WPA je. Skoušel sem "Key(Hex)" i "Key(Ascii)", ale ani jeden z těch klíčů nebyl ten co sem potřeboval. A ani nikde jinde sem WPA nenašel. Nevíte nějakej jinej způsob jak zjistit svoje WPA? Děkuji za odpověď Virus

Co já sem to za vola? Sem se hrabal v tom nastavení routeru a změnil sem tam "Authentication Type" z "VPA-PSK" na "WEP-64Bits" a teď se nemůžu s notebookem připojit na svojí Wi-fi. Když si dole v Tray panelu rozkliknu výběr Wi-fi sítí tam u svojí mám napsáno: Nastavení sítě uložené v tomto počítači neodpovídá požadavkům této sítě. Dí se to nějak nastavit v notebooku? Jestli ano, tak kde?

Někde máte uložené nastavení té sítě. Jednoduše tu síť smažte v notebooku, dejte vyhledat bezdrátové sítě a znovu se připojte. Notebook si pak uloží nové funkční nastavení.

EDIT: Máte-li Windows Seven, přejdětě do Spravovat bezdrátové sítě, pak jednoduše klikněte na síť a dejte Odebrat.

[win7_tip_6_4_3_2.png]

WPA je typ šifrování stejně jako WEP. Jen WEP se dnes dá snadno prolomit, proto se používá WPA. Neuvedl jste, co máte za router/modem, takže se nemohu podívat do manuálu a říct to přesně. Nadruhou stranu, když jste našel možnosti šifrování WEP, musí být někde poblíž i změna na WPA.

Takže vepsat IP modemu do adresního řádku prohlížeče, přihlásit se, zvolit Basic -> Wireless LAN. Zde nastavit Authentication Type na WPA2-PSK a nastavit heslo. Uložit změny, v notebooku opět smazat síť a připojit se již k síti s WPA2 šifrováním.

V případě dalších běžných dotazů ohledně nastavení modemu můžete použít český manuál. Například toto je tam popsáno dobře.