Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s .exe soubory

Dobrý den, včera se mi při kliknutí na stránku (s prodejem detektoru kovů) stáhnul nežádoucí a bordel dělající program "XP Internet Security 2012", díky němuž mi nešel spustit internet přes žádný prohlížeč. Pomocí doporučeného manuálu se mi ho podařilo odstranit, ovšem při restartnutí PC se mi vyskytl problém se všemi soubory .exe - všechny spouštějící programy mám tedy bez ikonky a při rozkliknutí se mě klasicky ptají v čem to chci spustit. (vše už je jinak v pořádku)

Nevíte tedy, jak mám postupovat?

ano, myslím opravdu exe soubory, které nejedou ani z program files. (mám teda Windows XP)

Teď jsem zkoušel stáhnout "EXE File Association Fix" ze stránky file_assoc.htm - problém je však v tom, že je soubor zararovaný a tudíž mi ještě nelze otevřít.

Nemáš prosímtě nějakou doporučenou stránku, abych to zas nehledal půl dne?

No, jinak ten soubor jsem stáhl, rozklil a optalo se mě to, zda to chci spustit - to jsem odsouhlasil a nejspíš se mi to nahrálo na správné místo a "opravilo". Ovšem .exe soubory stále nejdou otevřít. Takže nevím, co teď... Restartu se trochu bojím, protože mám pocit, že i snad internetové prohlížeče jsou .exe a nevím proč, ale ty mi teď jedou...

Ano, opravdu jsou to exe soubory. Nic nelze spustit ani z program files. I když mrknu na "Start" - "všechny programy", tak vidím jen prázdné ikonky (u všech exe souborů)

Napíše to:

"Tento soubor nelze otevřít:

Soubor: QIP.exe

Aby mohl systém Windows otevřít tento soubor, potřebuje vědět, jakým programem byl vytvořen. V režimu online může systém Windows vyhledat program automaticky, nebo jej můžete vybrat ze seznamu programů v počítači."

A teď jsem zkusil takovou blbost jako otevřít ICQ.exe skrze "vybrat program ze seznamu" a dal jsem Winamp a ten se mi zkrátka otevřel... To znamená, že teď mám Winamp spuštěný, ale z program files ho neotevřu...

A takhle dokážu spustit programy všechny, z program files žádný...

Nedávno jsem to řešil s kámoškou. Jí se to naasociovalo na Firefox

Tak už jsme vyzráli.
Odinstalovala Firefox. Tím se zrušila asociace exe souborů na FF a při každém se to zeptalo čím má otevírat. Dostala se tak ke spuštění Team Vieveru (když se to zeptalo čím má TV otevřít, nalistovala Team Viewer.
Našel jsem na http://www.winhelponline.com/blog/restore-exe-file -asso-windows-7-vista-incorrectly-associated/
soubor exefix_cu.reg

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\Explorer\FileExts\.exe\UserChoice]
Stáhnul, kliknul pravým myšidlem, zvolil "sloučit", zapsalo se to (nebo spíše vymazalo), reset - a už to chodí.

http://pc.poradna.net/q/view/687682-jak-vyndat-z-f irefoxu-asociaci-na-exe-soubory?page=r687918#r6879 18