Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s LG 4167

Mam problem s touto napalovackou, prestala zmazavat DVD-RW disky a uz ani nenapaluje DVD-R ani RW. Pri zmazavani vypise v Nerovi Chyba zapisu a pri napalovani DVD-R padne. Bol tam firmware DL10, tak som prepalil na DL13 a nepomohlo to. Skusal som ju aj u kamarata a nesla tiez. V com moze byt problem? Neda sa v nejakom programe otestovat?

Přesně stejnej problém se stejnou vypalovačkou jsem měl taky. Dvakrát jsem to reklamoval a pokaždý mi dali novou ale po nějaký době se závada objevila zase. Nakonec mi to na moji žádost vyměnili za nec a je to v pohodě. LG už nikdy nechci. I v tom obchodě prodavač tvrdil že je to u vypalovaček LG docela běžná závada.

Mám rovnakú napaľovačku a rovnaký problém. Je to už druhá napaľovačka - rovnaký model. Predchádzajúca nenapaľovala ani -R, ani +R (palila len CD R) a pre tým než prestala palit DVD tak nedokazala spolupracovat s Adobe Encore. Ani druhý kus s Adobe Encore nechodil korektne od začiatku.
Na druhom PC mám NEC a v pohode už rok (aj s Adobe Encore).

Dobrý den, prepacte ak to tu uz bolo ale nenasiel som.

Mám tuto istu dvd rw robi tiez to iste len dvd rw nenapaluje ale zmaze.
este skusim napojit samostatne na master kabel.
Chcel som sa spytat ak dam novy firmaware 13 nestrstim zaruku, pripadne moze sa poskodit??
dakujem

uz sa to tu pisalo ak nevies citat. nie nestratis. ano moze sa poskodit ako kazdy hw ktoremu sa prepaluje fw (sanca je ale minimalna).
ako predajca pc mozem povedat za 4167 som predaval cca 9 mesiacov. predanych cca 30ks problemy s jednym kusom ktory mal podla mna problemy citat poskodene dvd (ale nemal som to ako overit s protikusom).
teraz predavam h10a...za pol roka tiez uz cca 30ks zatial bez reklamcii. predtym som predaval 4165,3 a tiez bez reklamacii.
tolko z mojej strany k znacka lg

Začnu odzadu, poškodit se může, ale je to nepravděpodobné.
Stačí dodržet pokyny v readme.txt a FW stáhnout přímo od výrobce.
Pak už může jen vypadnout elektřina. Nahráním nového FW záruku neztratíš,
pokud to je FW od výrobce. U mně se třeba vyskytl problém, že LG 4163B
přestala číst DVD+RW, všechny ostatní typy médií jsou v pohodě.
Novější FW A105 v tomhle nepomohl, můžu ale vypalovat vyšší rychlostí.
FW A106 : U toho nebyly změny před 3 týdny změny specifikovány.
Vrácení původního FW A102 nepomohlo, takže moje jediné DVD+RW zatím nepoužívám.

BTW, je super, že jsi hledal, než ses zeptal a pak si vložil dotaz tam, kam patří.

Ok dakujem vsetkym skusim ten firmware ak je po slovensky, cesky tak budem rozumiet :) a elektrina dufam ze nevypadne.
Ak by sa nahodou poskodila je mozne ze nebude vobec citat dvd??
to asi nie
2 Fuente:jo hladal som a nechcel som zbytocen zakladat dalsie thread.
Dakujem

Kdyby nedejbože byl výpadek proudu, tak na 99% půjde mechanika prdět do hlíny.
Při upgrade firmware LG ji musíš mít :
samostatně na kabelu a naswitchovanou jako Secondary Master, toť obsah readme.txt.
Někteří to riskli, nedodrželi pokyny a vyšlo to ( Živě ), ale proč pokoušet štěstí.

Zaujímavé je že dnes mi napálila dvd-rw Verbatim, pár dní predtým mi šlo druhé dvd-rw nie šiel som ku kamosovi unho to isté tak som myslel že asi vadne medium ale ako som prisiel domov už nenapálilo ani na 1 dvd-rw dokonca mi vypísalo že mám 280 mb kapacitu toho dvd-rw a druhé že vraj nepodporuje Nero lebo vypísal nech vložím dvdr+- alebo dvdrw+- a cdže to medium nepodporuje.
Nero pouzivam 7203B.Windows už je tiez dost chytený či to nemoze robit Nero alebo vírus?
Každopádne by mechanika mala slapat.
Vyskusam dat novy win a ake Nero by ste mi doporucili??
dakujem

ok diky est ekeby som vedel co to je ale budem asi tiez Nec majitelom bo mi napalil dvd ok ale nic tam nebolo dal som novy firmware 13 a vypisalo chybu zajtra uz len vyskusam starsi nero.
Da sa vobec nastavit rychlost napalovania?? bo v neru 7203 mi nic take neponuka diky.
Napaluje to 8x rychlostou a ted mi vyhodilo ze burn failed tak asi ju pekne srobovakom a kladivkom rozoberem a necham vystavenu v LG ramiku.:):)

Klídek, máš LG v záruce, tak ti ji vymění, naboucháš do Windows RAM driver +
starší šestkové NERO rulezzz. Když si vezmeš NEC, taky dobře uděláš.
LG ( třeba 4166B ) má technologii LightScribe na vypálení obrázků pro tento
účel dělaná média, NEC používá LabelFlash, je rychlejší, ale méně zřetelné.
Pro LS nebo LB musíš mít vhodnou verzi NERA s patřičnými doplňky.
Najdeš to lehce na netu.

dakujem obom Fuente, mif.

V záruke je ale mám ju od kamosa co by mi ju dal za lacno neviem 500 korunasi.
Ma ju od Decembra alebo tak nejak a on si siel hned do druheho obchodu kupit novu HL 10 ta mu slape.
Kupoval to inde a nema cestu tam tak bud mne pojde alebo mu ju vratim a bude mat 2 - ta druha moznost je pravdebodobnejsia.
Kupil by som bud Nec 4550,4570 alebo daku Asus,Liteon,Teac uz ziadne Lg tych 200 - 300 korun mi nestoji za skusanie prepalovanie softu a ine obmedzujuce upravy.
Pouzivam Imation,Verbatim,Emtec,Philips a nemienim kvoli nim menit napalku ak sli ok na inych.

2 mif: ake nekvalitne media mas na mysli??
Myslim ze ziadne ktore som spominal by nemali byt problemove u Necu.
Skorej mam skusenosti s Lg napalovackami a ich kvalitou za 1500 korun.
3 Lg 4167B z okruhu znamych su braky a 1 kamosovi ide v pohodicke len musel menit Nero,Zdroj silnejsi a nepouziva TDK media lebo sa rozpadaju, pritom ma firmware 13 - najnovsi.

dakujem

Mel jsem na mysli poskozene ci stolete (vice nez dva roky porizene kopie) placky. NECky smazi kvalitne (a nejsou ani tak vybirave na media), ale maji problemy s nacitanim. To, co NEC odmitne, LG hrave zkopiruje (no flame, plz, tot ma osobni zkusenost). Sam mam obe, tak to stridam ;-)...