Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Delphi - ako zabrániť TMemo.SetFocus spusteniu?

Mám na formulári TMemo. Je to jediná komponenta, ktorá môže mať focus a ja potrebujem tomu zabrániť, aby sa tam dostal kurzor. Už som nastavil vlastnosť ReadOnly na False, aj TabStop na False, ale myšou sa tam dostanem. Nie je problém v metóde OnEnter nastaviť focus na niečo iné, ale nemám na čo. Ako tomu focusu myšou zabrániť?

Dalo by sa to i takto:-D

procedure TForm1.Memo1MouseMove(Sender: TObject; Shift: TShiftState; X,
  Y: Integer);
begin
 Randomize;
 memo1.Left:=1+Random(form1.Width-memo1.Width-1);
end;

Predpokladam ze chces nieco ako Label ale s viac riadkami?