Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebooky z Ameriky

Kamarád mi nabídl, že mi z Ameriky přiveze cokoliv, co se týče počítačů, a to řádově o desítky procent levněji. Já bych si si vzal notebook nebo notebook. Chtěl bych se ale ujistit, že objednanej noťas ze zámoří bude fungovat i do evropskejch zásuvek apod. Tipoval bych, že je třeba jen koupit kabel s "evropskou" koncovkou.
Prosil bych o radu, čeho se vyvarovat. Případně upozornit na nějaký další nebezpečí.

Tak tak. Clo neviemkolko a plus DPH 19% a o niekolko desiatok % super cena zrazu neni taka super. Navyse bude anglicky OS, anglicka klavesnica, a ak to bude mat este analog TV vystup tak bude NTSC (ale dnes uz sa analogovy TV vystup moc nevyskutuje).
Reklamacia nemozna a pri kazdej dalsej ceste do ameriky apod s notebookom si ho moze colnik vsimnut (US klavesnica neni u nas moc obvykla) a clo sa da vymahat aj dodatocne.

niekedy nestačí len zásuvka,niektorí čistokrvní amíci majú len 120/british110V,takže by bolo nutné zohnať adaptér kompletný 120/230V,video výstupy už boli spomenuté,americké obvyklé NTSC U/J/M/N/P tu nepodporuje žiadny výrobok,u nás sa dajú zohnať televízory/monitory s nekompatibilným NTSC S/C,to isté platí aj pre prípadne prítomný dvi/ hdmi výstup,pokial to bude mať tv tuner,ten bude obvykle americké ATSC/2,2-4-5MHz/ miesto europskeho DVB-T/6-7-8MHz/ a prípadný modem bude EVDO/Telstra+siete na 450MHz miesto u nás už obvyklých 3G/HSDPA/WCDMA2100/flash-ODFM....