Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr tiskárny

Ahoj. Chtěl jsem vás poprosit o radu. Hodlám si k mému obstarožnímu PC (MS Windows XP Professional SP3, AMD Athlon XP 2400+, 512 MB RAM, NIDIA GeForce 3600) koupit nějakou tiskárnu. Použil bych ji v podstatě na obaly CD a sem tam nějakej dopis, nebo tisk fotky, to ale není nutný. Cena +/- do jednoho litru. Má cenu k tomuto compu ňákou tiskárnu kupovat a pokud ano, je lepší laser, nebo inkoust? Co třeba tahle? http://www.alza.cz/tiskarny/epson-stylus-sx125-d17 8659.htm#recenze
Omlouvám se že otravuju, ale nerad bych koupil něco, co nebude fungovat a tady jste vždycky dobře poradili.

Já bych spíš vzal tu, co navrhuje. Sice nechce i skener, ale myslím, že pro něj najde využití, když už ho bude mít. Navíc ta Pixma nemá oddělené tonery a jestli s tím bude chtít tisknout obaly na CD, tak bude za chvilku bez nějaké barvy (nejspíš bez žluté). Ty tři stovky rozdílu v ceně je polovina ceny nového toneru pro Pixmu.

Já moc nemusím Epsony (špatné zkušenosti), ale proti gustu... Spíš bych doporučil (kvůli odděleným barvám) připlatit čtyři kila a koupit Pixmu iP4850. Ta iP2700 fakt není špatná, ale máš recht - barvička bude při tisku bookletů docházet opravdu "nevyrovnaně".

jestli s tím krámem chodíš na internet, zvedni si ramku.
aspoň ještě jeden stejný modul - typ vyčteš třeba v cpu-z.
xp má bídnou správu paměti, a s 512mb to za chvíli jen swapuje.

nejlevnější tiskárny jsou gdi typ bez vlastního tiskového procesoru, veškerou práci se sestavením stránky dělá pc. bitmapa A4 stránky potřebuje dočasné místo 100mb - a je lepší když se to počítači vleze do ramky, než když to ještě musí odswapovat na disk a prakticky tak zastavit pc.

Origo barva do Epsonu stojí jedna cca 200Kč,záleží na objemu,když dojde třeba modrá,tiskárna nefunguje do doby než barvu doplníš,neoriginální jsem zkusil a špaténka.Počítej bajvoko,že po pul roce sem tam tisknutí začnou barvy docházet..Sken je dobrej,hodně pomuže při posílání písemností,tisk je dost hlučnej,ale kvalitní..

To ja som si zas do HP kupil original cartridge za 50euro, tie sice nezaschnu ani nahodou ale po par mesiacoch mi zacal hadzat error ze invalid cartridge ze preco tam cpem nespravne cartridge do toho a odmietala sa so mnou ta tlaciaren bavit az kym som nevybral tu cartridge (a bola skoro plna a mohol som ju vyhodit, a mozno je v haji aj cela tlacaren to este neviem este som nekupil druhu cartridge :)
Mas to jedno, srot jak srot. Kupit, vyhodit, kupit, vyhodit, atd. Alebo ist demonstrovat :D Ja navrhujem uplne zakazat predavat tovar, a vsetko povinne predavat ako sluzbu napr. za mesacny alebo rocny poplatok a vzdy okamzite vypovedatelnu. Az potom sa prestanu robit sroty s kurvitkami ptz to bude muset vymienat poskytovatel sluzby a ked ti poskytne nejaky nefunkcny srot tak sluzbu skoncis :-D
P.S. brat to s rezervou :)