Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Optimalizace ventilátoru graf. karty

Dobrý den. Dnes jsem stáhnul ze stránek mod pro jednu hru. V Readme souboru jsem se dozvěděl že nemohu používat program MSI Afterburner. Jenomže když nezrychlím rychlost otáček na grafické kartě tak se mi přehřívá (nevím z jakého důvodu karta neoptimalizuje rychlost otáček sama). Takže se ptám jestli neznáte nějaký jiný program pro optimalizaci rychlosti ventilátoru (Rivatuner je příliž složitý a EVGA Precision mi nefunguje). Předem dík za odpověď.

No nevim, z toho obrázku, co jsi poslal, máš zaškrtnuté Enable manual fan control, což by tedy myslím mělo znamenat, že se otáčky řídí tebou nastavenou hodnotou a nikoliv automaticky. Prostě jede furt na 25 procent. Takže bych si tu položku odškrtl a měl by se točit v závislosti na teplotách.

No když se ti teď už mění otáčky v závislosti na teplotě a předtím to nedělalo, tak jasně, že je to dobře. Prostě ten Manual Fan control /ruční nastavení otáček větráčku/ neměj zaškrtnutý. To se pak točí jen tak rychle, jak si to nastavíš.

To už musíš pohledat sám, hledej na netu diskzní fórum ohledně 6950, uvidíš co tam lidi píšou, nebo zkus pohledat nějaký test té karty, třeba tam bude uvedená teplota při testování. Záleží co hraješ. Když je to něco náročnýho s DX11, tak to vystřelí nahoru a těch 75 není kartu ohrožujcí teplota. Už ti i psali, že záleží i na luftování skříně. Je třeba, aby ti dovnitř šlo i dostatek čerstvýho vzduchu, určitě bys měl mít několik větráků, třeba dva co ženou vzduch dovnitř a tři co ho ženou ven. To taky dělá svý, né divy, ale má to vliv a je třeba zajistit dostatečný luftování, když máš takovou kartu. Já mám třeba GeFrorce 460 1GB přetaktovaná edice a teď, když je léto a teplo, mám bez zátěže teplotu kolem 40-45 stupňů a jak začnu hrát třeba Dirt 3, letí to nahoru a drží se kolem 60 stupňů. Taky mám skříń se sedmi větráky 4 x dovnitř a 3 x vzduch ven. Záleží i, jak máš teplo v bytě, v zimě jsou obvykle teploty grafiky o něco málo nižší, než v létě. Ale nebál bych se té teploty, pro jistotu si pohledej teda, jak si stojí jiní se stejnou kartou, abys zjistil, že je to OK a můžeš v klidu spát. Přeji pěkný den

No já věděl že si to dodrbal:-D
Já jednou takhle omylem prznil na minimum otáček GTX285..teplota prý 110.Taky se to nějak uložilo.Všiml sem si toho až když začla sama zpomalovat ve hrách:-)

Ale při 75°C se mi zdá 35% málo.

Buď to nech na výrobci šak záruku máš tři roky..nebo si to před každou hrou přepni na manuál a nastav třeba 50:-D8-)