Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Optimalizace ventilátoru graf. karty

Dobrý den. Dnes jsem stáhnul ze stránek mod pro jednu hru. V Readme souboru jsem se dozvěděl že nemohu používat program MSI Afterburner. Jenomže když nezrychlím rychlost otáček na grafické kartě tak se mi přehřívá (nevím z jakého důvodu karta neoptimalizuje rychlost otáček sama). Takže se ptám jestli neznáte nějaký jiný program pro optimalizaci rychlosti ventilátoru (Rivatuner je příliž složitý a EVGA Precision mi nefunguje). Předem dík za odpověď.

No nevim, z toho obrázku, co jsi poslal, máš zaškrtnuté Enable manual fan control, což by tedy myslím mělo znamenat, že se otáčky řídí tebou nastavenou hodnotou a nikoliv automaticky. Prostě jede furt na 25 procent. Takže bych si tu položku odškrtl a měl by se točit v závislosti na teplotách.

No když se ti teď už mění otáčky v závislosti na teplotě a předtím to nedělalo, tak jasně, že je to dobře. Prostě ten Manual Fan control /ruční nastavení otáček větráčku/ neměj zaškrtnutý. To se pak točí jen tak rychle, jak si to nastavíš.

No já věděl že si to dodrbal:-D
Já jednou takhle omylem prznil na minimum otáček GTX285..teplota prý 110.Taky se to nějak uložilo.Všiml sem si toho až když začla sama zpomalovat ve hrách:-)

Ale při 75°C se mi zdá 35% málo.

Buď to nech na výrobci šak záruku máš tři roky..nebo si to před každou hrou přepni na manuál a nastav třeba 50:-D8-)