Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sloučení dvou systémových oddílů

Chtěl bych sloučit dva systémové oddíly nacházející se na jednom HDD, s tím aby i po sloučení zůstal funkční systém z logického oddílu D i s nainstalovanými programi. Chci tedy sloučit primární oddíl C, kde byl nainstalovaný WIN 98 a logický oddíl D, kde mám WIN XP. Oba jsou FAT32 . Je to vůbec nějakým způsobem možné? Za odpovědi předem děkuju.

Pokud opravdu nechceš znova instalovat ty XP načisto na C:, tak bych doporučil ne slučovat ale zmenšit stávající C: na minimum a nechat na něm jen zaváděcí soubory XP a na ušetřené místo rozšířit logický disk D:
To by fungovat mohlo... Zprovoznit XP nainstalované původně na D: tak aby chodily na C: lze jen velmi špatně (pracně) s nejistým výsledkem

Nakonec jsem teda provedl zmenšení C a zvětšení D pomocí PM 8, i když až na podruhé, protože nakonci prvních třech procesu oznámil PM chybu 117 a pak ještě 626. Po restartu bylo zmenšené C a D posunuté hned za C, ale jeho kapacita zůstala nezměněná, pak jsem tedy ještě jednou nechal roztáhnout D na celé vzniklé volné místo, které už bylo posunuté mezi D a E a opět se objevily errory 117 a 626, ale oddíl se už zvětšil na požadovanou velikost.

partition magic se na nové (sata) disky nehodí, ta verze je už snad 10 let stará.
nikdo nestojí o to, aby mu soft při práci s diskem s jeho daty hlásil nějaké chyby. ale třeba ti na tvých datech nezáleží, proto jsi ho použil.

edit: na různých "ultimate boot cd" bys nějaký použitelný nástroj našel taky.

abych to uvedl na správnou míru, tak ten disk je starý cca 7 let a stejně tak i základní deska s chipsetem nf2, takže jsem počítal s tím, že v té době mohl být PM8 ještě aktuální.A pokud si vzpomínám, tak ten disk byl přerozdělovanej už minimálně 2x a nikdy žádný problém.Škoda že vývoj PM už skočil, myslím právě u verze 8.